• DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu - DZIEŃ ZIEMI. Panie: Natalia, Kinga, Karolina i Anita - przygotowały dla wszystkich przedszkolaków ciekawe ekologiczne zadania. Dzieci z zainteresowaniem pracowały w zespołach. Prezentowały swoja wiedze na temat segregacji śmieci. A na zakończenie wspólnie zaśpiewały ekologiczną piosenkę. Wszystkie grupy - przygotowały także piękne plakaty ekologiczne. (na zdjęciach - grupa "Biedronki")

• KONKURS EKOLOGICZNY

• Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Ziemi (22.04.24) serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie plastyczno - technicznym "Ekoludek". Prace konkursowe mogą być przestrzenne, wykonane dowolną techniką przy użyciu materiałów nadających się do recyklingu. Prace powinny być wykonane przez dzieci z pomocą rodziców. Termin składania prac w przedszkolu to 25 kwietnia 24. Prace podpisane nazwiskiem i imieniem dziecka oraz nazwą grupy, do której uczęszcza - prosimy składać w sali nr 1 lub nr 3. Organizatorki: Dyrektor Wiesława Filipiak, Natalia Miczuga, Kinga Waszczuk, Anita Bartczak

• "MOTYLKI" - TEATRZYK KAMISHIBAI

• Teatrzyk Kamishibai - „W małej skrzynce drewnianej – bajki są zaczarowane.” Teatr to nie tylko aktorzy, kukiełki i pacynki. Istnieją różne formy teatru, w tym także teatrzyk kamishibai- sztuka teatralna na papierze. Dzieci z grupy „Motylki” miały okazję poznać taki teatrzyk, wysłuchały bajki, pt.: Gburkoludki już znają: proszę, dziękuję, przepraszam”i „Zabawa w kolory”. Ilustracje przedstawiające przygody szarego zajączka dzieci pokolorowały zgodnie z treścią bajki.

• PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI

• DNIA 16 KWIETNIA 24 - WSPÓLNIE OBEJRZELIŚMY PIĘKNE PRZEDSTAWIENIE "STOLICZKU, NAKRYJ SIĘ" W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU "WŁÓCZYKIJ" Z KALISZA.

• DZIEŃ MARCHEWKI

• DZIEŃ TĘCZY U "KRECIKÓW"

• W środę 3 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie "Dzień Tęczy". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się skąd się bierze tęcza, ile i jakie ma kolory oraz wykonaliśmy swoje własne tęczę. Było bardzo kolorowo ☺️

• WYNIKI KONKURSU WIELKANOCNEGO

• Dnia 27.03.2024 roku nastąpiło ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród uczestnikom konkursu pt.  "Stroik wielkanocny" organizowanego przez Przedszkole nr 6 "Pszczółka Maja" we Wrześni. Trzy pierwsze miejsca zdobyli: I miejsce Michał Kaźmierczak, liczba polubień 274, II miejsce Tymon Rybka, liczba polubień 255, III miejsce Adrianna Nadolna, liczba polubień 138. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace a także przekazanie ich na licytację "Marysia kontra białaczka". Dziękujemy Państwu za dar serca, wszystkie prace konkursowe zostały wylicytowane. Dzięki hojności osób licytujacych mieliśmy możliwość zebrania dodatkowych środków finansowych na rehabilitację chorej na białaczkę Marysi. "Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Dziękują organizatorzy konkursu: dyrekcja przedszkola Wiesława Filipiak, Marzena Bartz, Paulina Wardal, Kinga Waszczuk

• SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT!

• Życzymy WSZYSTKIM, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności. WESOŁYCH SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT!

• "MOTYLKI" - PRZEDŚWIĄTECZNIE

• "MOTYLKI" - PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT (więcej zdjęć - na naszej stronie internetowej) - śniadanie wielkanocne i poszukiwanie wielkanocnego zajączka za pomocą lornetki prezenty znaleźliśmy...ale gdzie jest zajączek?