• "ŻABKI"

• "Żabki" życzą wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i meldują wykonanie wszystkich przedświątecznych zadań! Zadania bardzo podobały się dzieciom. Oto krótka relacja z naszych działań.

• DOBREGO ROKU 2023!

• SERDECZNIE ŻYCZYMY WSZYSTKIM DOBREGO ROKU 2023 - a w związku z naszymi tradycyjnymi noworocznymi postanowieniami przesyłamy - kilka wersów wiersza Stanisława Barańczaka: JUŻ WKRÓTCE wezmę się za siebie, wezmę się w garść, zrobię porządek w szufladzie, przemyślę wszystko do końca, zaplombuję zęby, uzupełnię luki w wykształceniu, zacznę gimnastykować się co rano, w słowniku sprawdzę kilka słów, których znaczenie jest dla mnie wciąż niejasne, więcej spacerów z dziećmi, regularny tryb życia, odpisywać na listy, pić mleko, nie rozpraszać się, więcej pracy nad sobą, w ogóle być sobą, być wreszcie bardziej sobą, ale właściwie jak to zrobić, skoro już, i to od tak dawna, tak bardzo nim jestem… Stanisław Barańczak, Wiersze zebrane, Kraków 2006

• WESOŁYCH ŚWIĄT!

• Białe myśli lekkie jak puch niech anioł przywieje z nieba, otworzy skrzydłem nadziei i niech kolędę zaśpiewa. Szczęście nadaje sens życiu, to magia w sercu zaklęta, nie pozwól mu zostać w ukryciu, podaruj je bliskim na święta... ŻYCZYMY WSZYSTKIM - ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!

• "ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK" WYNIKI KONKURSU

• W dniu dzisiejszym organizatorki konkursu pt. "Świąteczny Aniołek" wręczyły wszystkim uczestnikom nagrody. W kategorii wiekowej 2.5 - 4 latka : I miejsce zdobył Patryk Majewski ( "Żabki"), II miejsce Agata Janasik ( "Biedronki"), III miejsce Alicja Woźniak ("Kreciki"), Witek Niedzielski ("Biedronki"), Michał Kaźmierczak ("Pszczółki"). W kategorii wiekowej 5 - 6 lat: I miejsce zajęła Nela Zbieranek ("Motylki"), II miejsce Dorota Szczepańska ("Ślimaczki"), III miejsce Paulina Drewniak ("Ślimaczki"),Emilia Remplewicz ("Ślimaczki"), Piotr Jadłowski ("Motylki"). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wygranych!

• OFERTA PRACY DLA PEDAGOGA SPECJALNEGO

• OFERTA PRACY U NAS: Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6 "Pszczółka Maja" we Wrześni (ul. Zielonogórska 17) zatrudni na umowę o pracę PEDAGOGA SPECJALNEGO. Oferty prosimy składać w kancelarii przedszkola od dnia 19 grudnia 22 - w godz. 9.00. - 15.00. Informacje pod numerem telefonu 61 6402420 lub 61 4361355. Zapraszamy!

• PIERWSZY DZIEŃ ZIMY U "MOTYLKÓW"

• Nasza zima biała chustą się odziała. Idzie, idzie do nas w gości w srebrnych blaskach cała! Dzisiaj - pierwszy dzień zimy! Do nas, do wszystkich dzieci - także przyszła Pani Zima (p. Paulina) i Śnieżynka (p. Karolina)! Dzieci rozwiązywały ciekawe zimowe zadania. Rodzicom - dziękujemy za białe stroje dzieci!

• NA WRZESIŃSKIM RYNKU

• "ŻABKI" I "MOTYLKI odbyły spacer po wrzesińskim rynku w świątecznej scenerii. Jednym słowem piękna jest ta nasza Września!

• ZAJĘCIA W MUZEUM

• Dnia 8 grudnia "Żabki" i "Motylki" wybrały się do Publicznej Biblioteki na zajęcia o bezpieczeństwie prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej. Dzieci wzięły czynny udział w zajęciach, poznając zasady bezpieczeństwa na drodze, zapoznały się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Dzieci otrzymały świąteczne odblaski aby zawsze być widocznym na drodze. Po zajęciach o bezpieczeństwie zwiedziliśmy Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Pan przewodnik opowiedział dzieciom historię Wrześni oraz historię Strajku Dzieci Wrzesińskich.

• "ŻABKI" W FABRYCE BOMBEK

• Dnia 13 grudnia Żabki wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek GabiGlass w Gnieźnie. Dzieci miały możliwość zwiedzenia fabryki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od "Dmuchalni", tam pani Elf przekazała nam ogrom wiedzy od czego rozpoczyna się produkcja bombek. Dowiedzieliśmy się że szkło podczas obróbki termicznej czyli wysokiej temperatury  staje się plastyczne, dzięki temu można nadać bombkom pożądany kształt. Kolejnym etapem produkcji była "Srebrzalnia" tutaj dowiedzieliśmy się, że wyniku reakcji chemicznej wnętrze bombki zostaje zabarwione srebrzystą barwą, dla nas to były istne czary. Następnie dotarliśmy do krainy Mikołaja czyli Laponii a dokładniej Rovaniemi to stamtąd pochodzi Święty Mikołaj. Następny dział to "Lakiernia" to tu bombki malowane są na pożądany kolor. "Dekoratornia" to ostatni dział to tam bombki otrzymują swój ostateczny wygląd. Każda bombka to cudne dzieło sztuki. Ostatnim- najfajniejszym punktem były warsztaty. Każdy z nas stworzył własne bombki.  Zadowoleni z pięknymi bombkami i cudownymi wrażeniami wróciliśmy do przedszkola.

• "ŻABKI" DOKARMIAJĄ PTAKI

• "ŻABKI" dbają również o ptaki. "Nakarm ptaszki w karmniku" takie oto zadanie znalazło się w naszym kalendarzu adwentowym. Pamiętajmy jak bardzo ważne jest dokarmianie ptaków zimą.