• DZIEŃ JABŁKA W PRZEDSZKOLU

• 29 września - uroczyście obchodziliśmy "Dzień Jabłka". panie: Arleta, Kinga i Patrycja przygotowały dla wszystkich przedszkolaków gry i zabawy o jabłkach. Były jabłkowe zagadki, konkurencje sportowe, taniec, konkurencja dla pań nauczycielek (kto najszybciej obierze jabłko) i zdjęcia z jabłkowym robaczkiem!

• JUŻ JESIEŃ! "KRECIKI"

• I JUŻ MAMY - JESIEŃ. PRZYSZŁA PO CICHU, Z DESZCZEM I CHMURAMI - JAK TO JESIEŃ... ALE MIMO POCHMURNYCH DNI - W PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W NASZYM PRZEDSZKOLU BYŁO KOLOROWO I WESOŁO - ZADBAŁY O TO PANIE: MARZENA I ADA! DLA "KRECIKÓW" BYŁO TO PIERWSZE TAKIE SPOTKANIE!

• "BIEDRONKI"

• "Moje ciało, moje zmysły". Biedroneczki utrwaliły wiedzę na temat orientacji w schemacie własnego ciała oraz zmysłów, tj. słuch, wzrok, dotyk...

• "BIEDRONKI" W DYNIOWEJ ZAGRODZIE

• Z okazji Pierwszego Dnia Jesieni wybraliśmy się na wycieczkę do „Dyniowej Zagrody” w Kaczanowie. Dzięki uprzejmości Państwa Wasilewskich mogliśmy zwiedzić zagrodę oraz poznaliśmy sposoby uprawy dyń oraz różne rodzaje dyń (jadalne i ozdobne). Mogliśmy też zrobić ciekawe zdjęcia przy specjalnie wykonanych aranżacjach, w których oczywiście królowała dynia. Mieliśmy też okazje zwiedzić mini zoo, w których były kozy (Koza Balbina i Koziołek Matołek) oraz króliki (Baksy). Zwierzątka czekały na swoje śniadanko ,więc mogliśmy je nakarmić. Na koniec każde z dzieci dostało pamiątkową małą dynię ozdobną, którą zabrały do domu. To był udany dzień!

• DZIEŃ KROPKI U "KRECIKÓW"

• W czwartek 15.09.2022 r., obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej grupie "Międzynarodowy Dzień Kropki". Pani Kinga, przygotowała dla nas z tej okazji zajęcia odnoszące się właśnie do tego dnia. Sortowaliśmy małe kółeczka ze względu na kolor do odpowiednich kół hula -hop: czerwonego, zielonego i żółtego. Liczyliśmy kropeczki i dobieraliśmy do nich odpowiednią cyfrę. Szukaliśmy dwóch takich samych kropeczek. Na koniec zajęć zamoczyliśmy paluszek w farbie i odcisnęliśmy go na białym kółeczku z czego powstało dużo małych kropeczek. Każdy z nas otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji "Dnia Kropki". Nie zabrakło również wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

• OPATRUNEK NA RATUNEK

• Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci, Drodzy Mieszkańcy Wrześni i okolic - zachęcamy do włączenia się w ogólnoświatową akcję "Opatrunek na ratunek". Dla misyjnych szpitali na świecie zbieramy m.in.: bandaże dziane i opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, plastry w rolce, igły i strzykawki, rekawiczki jednorazowe i chirurgiczne oraz płyny do odkażania. Zbiórka trwa do 3 października 22 - w naszym przedszkolu. Dary prosimy wrzucać do pojemnika "żaby", umieszczonego przy wejściu do szatni. Dziekujemy!

• POTRZEBNA POMOC! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

• PROSIMY O SMS! Weronika urodziła sie z wadliwym genem odpowiedzialnym za SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Diagnoza postawiona została bardzo późno... Dziewczynka potrzebuje natychmiastowej dawki leku! Jest to koszt niebagatelny - 9 500 000 zł. Tyle kosztuje życie Weroniki...Prosimy - niech każdy z nas ma wkład w ratowanie jej życia i przesyła kolejnym osobom informacje o pomocy! PROSZĘ - WYŚLIJ SMS O TREŚCI - WERONIKA NA NUMER 72052. Koszt jednego sms-a do Caritas to tylko 2,46 zł (z vat). WERONIKA - DZIĘKUJE ZA WSPARCIE!