• "PSZCZÓŁKI" W MUZEUM

• 25 maja dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły wrzesińskie muzeum. Sprawdziliśmy nasze wiadomości nt. strajku Dzieci Wrzesińskich oraz historii naszego miasta jakie zdobywaliśmy podczas zajęć patriotycznych w przedszkolu. Wielkie wrażenie na dzieciach zrobiły skamienieliny w tym ząb dinozaura! Nasza grupa uwielbia historię!

• IMIENINY "PSZCZÓŁEK"

• W tym roku obchodziliśmy w grupie „Pszczółek” urodziny naszej grupy powiązane ze Światowym Dniem Pszczół. Po raz czwarty świętowaliśmy przy torcie, słodyczach i dobrej zabawie. Wszystkim „Pszczółkom” i ich najbliższym życzymy wszystkiego co najlepszego!

• WYCIECZKA "JEŻYKÓW"

• Centrum leśnej przygody „Szumi Bór”  to wspaniałe miejsce, w którym spędziliśmy poniedziałkowe przedpołudnie wspólnie z „Żabkami” oraz „Biedronkami”. Podczas wycieczki po lesie poznaliśmy zawód leśnika, sekrety życia zwierząt leśnych oraz cieszyliśmy się pięknem otaczającej nas przyrody. Na terenie leśniczówki biegaliśmy, skakaliśmy, graliśmy w piłkę i świetnie się bawiliśmy korzystając z pięknej pogody. Na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

• "MÓJ PRZYJACIEL SMOK"

• 25 maja - przedszkolaki przeniosły się do bajkowego, zielonego królestwa uczestnicząc w przedstawieniu pt:"Mój przyjaciel Smok". Aktorzy z Teatru Młodego Widza "Włóczykij" z Kalisza zaprezentowali nam zabawne i niezwykle pouczające przygody Smoka Felka, księcia Jurka, dobrej Wiedźmy Babuchy oraz księżniczki Niezapominajki. Bajka przypomniała wszystkim o sile przyjaźni oraz wartości dobrego i wrażliwego serca!

• WYCIECZKA "BIEDRONEK"

• 23 maja dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Leśnej Przygody „Szumi Bór”. Dzieci obserwowały przyrodę oraz poznały zasady kulturalnego zachowania się w lesie, który jest domem roślin i zwierząt. Dowiedziały się od Pani Leśnik- Anny Ziętek, jak zbudowany jest las, jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Wskazywały drzewa liściaste i iglaste. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek.

• ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE "ŻABEK"

• Dnia 24.05. 2022r. braliśmy udział w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach bibliotecznych. Po przybyciu miło powitały nas panie bibliotekarki. Oddaliśmy wypożyczone książki i wzięliśmy udział w zajeciach, gdzie panie zaprosiły nas do wysłuchania opowiadania o dziewczynce, która nie lubiła czytać książek nawiązując do dnia książki. Po wysłuchaniu i rozmowie na temat opowiadania panie pokazały nam magiczną skrzynie,  w której znajdował się tajemniczy prezent w postaci książki troszkę innej niż wszystkie bo z "dziurą". Oglądając książkę uśmialiśmy się do łez. Ogladaliśmy  film i wykonaliśmy piękne kocie zakładki do naszych książek. Na zakończenie wypożyczylismy nowe książki, które zabraliśmy ze sobą do przedszkola. Już jesteśmy ciekawi nowych przygód naszych ulubionych bohaterów. Będziemy tęsknić za zajęciami bibliotecznymi.

• W KSIĘGARNI - ZAJĘCIA "KRECIKÓW"

• Dnia 28.04.2022r.  podczas zajęć edukacyjnych związanych ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W naszej grupie utworzyliśmy kącik książki, dzięki czemu powstała księgarnia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawiły się w księgarnię sprzedając i kupując książki. Podczas zabaw doskonaliliśmy umiejętność stosowania słów grzecznościowych,  poprawnego wypowiadania się a także ćwiczyliśmy umiejętności matematyczne podczas przeliczania pieniędzy.