• DOSTĘPNOŚĆ - TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO

• Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

TŁUMACZ ONLINE

INFORMACJA DLA OSÓB GŁUCHYCH I SŁABOWIDZĄCYCH - JĘZYK MIGOWY - PRZEDSZKOLE NR 6 WE WRZEŚNI - LINK DO FILMU Z NAPISAMI ZEWNĘTRZNYMI NA YOUTUBE (ZGODNIE ZE STANDARDAMI WCAG) - KLIKNIJ W PONIŻSZY LINK:

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Przedszkole nr 6 we Wrześni,  realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

• Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby przedszkola, gdzie znajduje się stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem, a pracownikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
          • Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram (Ctrl+kliknięcie):

Dane koordynatora ds. dostępności:

- Pani Barbara Prętkowska

- adres e-mail: przedszkole-6@wrzesnia.pl (informacja z dopiskiem: „do koordynatora ds. dostępności”)

Telefon kontaktowy: 61 4361355

DOKUMENTY:

PLAN DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI

OSOBOM ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI NA LATA 2020 – 2021

PLAN_DZIALANIA_NA_RZECZ_POPRAWY_ZAPEWNIENIA_DOSTEPNOSCI_Przedszkole_nr_6_Wrzesnia.pdf

Informacje o dostosowaniu obiektów do minimalnych wymagań dotyczących dostępności architektonicznej, cyfrowej, informacyjno-komunikacyjnej i alternatywnej

Informacje_o_dostosowaniu_obiektow_do_wymagan_dot._dostepnosci.pdf

RAPORT O STANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI 2021