Nawigacja

 • BRZYDKIE KACZĄTKO - PIERWSZE MIEJSCE (przedszkola) - MASKA 2015 (film)

  24.05.2015

 • Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE RADIA - WRZEŚNIA

  22.05.2015

  Dnia 26 maja 15r. o godz. 10.00. - nasze przedszkolaki odwiedzą siedzibę RADIA WRZEŚNIA. Na tę wycieczkę wybierają się: "Żabki", "Jeżyki" i "Motylki". Nasza relacja - wkrótce.

 • BRAWO! PIERWSZE MIEJSCE DLA NASZEGO SPEKTAKLU NA ŚWIĘCIE TEATRU NA PROWINCJI "MASKA 2015"!

  20.05.2015

  Dzisiaj, 20 maja 2015 - nasi kochani artyści (reprezentacja grup:"Motylki", "Jeżyki" i "Żabki" wystąpiła z przedstawieniem "Brzydkie kaczątko" - na XII Święcie Teatru na Prowincji "Maska 2015". I...SUKCES! Przyznano nam PIERWSZĄ NAGRODĘ w kategorii "przedszkola". Brawo! Brawo! Dzieci zaprezentowały spektakl muzyczny (z dominacją pantomimy).Fotorelacja: http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/swieto-teatru-w-nowym-folwarku-zdjecia,3393254,gal,t,id,tm.html  oraz na http://nowawrzesnia.pl/index.php/powiat/wrzesnia/item/2050-trwa-swieto-teatru-na-prowincji-galeria "Brzydkie kaczątko", które przypomniało o tym, że każdy z nas czasem czuje się odrzucony i niezrozumiany, by póżniej stać się w oczach innych lubianym i podziwianym. Przedstawieniu towarzyszyła piękna muzyka, scenografia i kostiumy.Kasia Stawowska (z gr. "Jeżyki") - otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ za rolę mamy- kwoki! Nasi znakomici artyści - byli wspaniali! NASZA FOTORELACJA - w albumie fotograficznym - Nasze przedszkole - Maska 2015! Dzieci do przedstawienia przygotowały panie: Hania Milczewska, Ania Strojna i Basia Prętkowska (przygotowały także piękne dekoracje i stroje - z pomocą pracowników przedszkola i mam dzieci) . Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia! Szczególnie dziękujemy p. Kowalczyk z gr. "Motylki" za pomoc w uszyciu scenografii. Zdjęcia są też w naszym albumie fotograficznym. GRATULACJE!!!

 • OGÓLNOPOLSKI SUKCES PRZEDSTAWIENIA "PRZYGODA W LESIE"

  20.05.2015

  Wczoraj dotarła do nas wspaniała wiadomość! Przedstawienie teatralne „Przygoda w lesie” przygotowane przez dzieci z grup „Pszczółki” i „Ślimaczki” z udziałem dorosłych zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez FUNDACJĘ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU z siedzibą w Warszawie. W konkursie tym brały udział 23 przedszkola i szkoły podstawowe z całej Polski! „Przygoda w lesie” to spektakl o przesłaniu ekologicznym, uwrażliwiający dzieci i dorosłych na zachowanie ładu i porządku w lesie, na zagadnienie segregacji odpadów i okazanie szacunku mieszkańcom lasu! Swoją premierę „Przygoda w lesie” miała 22 kwietnia, wtedy to dzieci i pracownicy naszego przedszkola mogli ją zobaczyć podczas obchodów „Światowego Dnia Ziemi”. Autorką scenariusza, reżyserem i odtwórcą jednej z ról jest nauczycielka naszego przedszkola pani Magdalena Kaczmarek, pomoc reżyserską i scenografię przygotowały: pani Arleta Kmieciak i pani Dorota Dolata (także w roli „Wróżki”). W nagrodę otrzymamy w najbliższym czasie pakiet edukacyjny: gry, książki i zabawki. Gratulujemy sukcesu!!!

 • TRZECIE MIEJSCE "JEŻYKÓW" NA OLIMPIADZIE SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW W NEKLI!

  15.05.2015

  15 maja 2015r. - reprezentacja naszego przedszkola - grupa najstarszych dzieci - "Jeżyków" wzięła udział w XII Miedzygminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków w Nekli. Nasze przedszkolaki dzielnie walczyły o zwycięstwo w wielu konkurencjach sportowych i zostały nagrodzone wieloma medalami! FOTORELACJA:  http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/nekla-miedzygminna-olimpiada-przedszkolakow-zdjecia,3385137,artgal,t,id,tm.html W konkurencji "spacer z workiem" - nasz zespół zajął pierwsze miejsce (złoty medal), "tor przeszkód" dzieci ukończyły na drugim miejscu (srebrny medal), w konkurencji "jestem skoczny" - zajeły trzecie miejsce (brązowy medal), a konkurencję "mały murarz" - zakończyły także na trzecim miejscu (brązowy medal)! W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła TRZECIE MIEJSCE i otrzymała wspaniały puchar i  nagrodę! "Dzielne "Jeżyki" do udziału w olimpiadzie przygotowały panie: Anna Strojna i Marzena Bartz. Gratulujemy! Cieszymy się z Waszego sukcesu!

 • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

  11.05.2015

  Miło nam poinformować, że Zuzanna Kokocińska z gr. „Biedronek” zdobyła wyróżnienie w VII edycji MIędzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej „Podwodny świat moich marzeń” (prace kilku naszych przedszkolaków wysłaliśmy do organizatora konkursu - Przedszkola "Jagódka" w Bydgoszczy). Kolorowa praca Zuzi została wykonana z wykorzystaniem programu do rysowania Paint. Serdecznie gratulujemy!

 • SUKCES NA KONKURSIE PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNYM

  11.05.2015

  Dzisiaj, 11 maja 15r. - 6-cio osobowa reprezentacja naszych starszaków wraz z p. Barbarą Prętkowską zajęła DRUGIE MIEJSCE w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologiczno- Przyrodniczym zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Mali Przyrodnicy". Od pierwszego miejsca dzielił nas tylko 1 punkt! Dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej, odgadywały nagrane odgłosy zwierząt, układały historyjki obrazkowe, rzucały do celu, wyklejały obrazy z nakrętek do butelek  itd. Nasza reprezentacja otrzymała puchar, dyplom i nagrody, a p. Basia - drzewko do zasadzenia w naszym przedszkolnym ogrodzie! Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy! 

 • NAGRYWAMY WŁASNĄ PŁYTĘ!

  07.05.2015

  Dzieci z każdej grupy wiekowej uczęszczają na bezpłatne zajęcia muzyczne w naszym przedszkolu - pięknie śpiewają i grają na różnych instrumentach muzycznych. 12 maja 15r. będą miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, ponieważ NAGRYWAMY WŁASNĄ PRZEDSZKOLNĄ PŁYTĘ! Na płycie znajdą się piosenki wybrane wybrane przez każdą grupę wiekową. Po ukazaniu się naszej płyty - rodzice także będą mieli okazję do posłuchania naszych piosenek! 

 • ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  06.05.2015

  Drodzy Rodzice! Zapraszamy do naszego przedszkola na zajęcia otwarte z języka angielskiego, które odbędą się w każdej grupie wiekowej (czas trwania zajęć - pół godziny): w gr. "Żabek" - 8.05. o godz. 9.00.; w gr. "Ślimaczków" - 12.05.o godz. 10.30.; w gr. "Motylków" - 13.05. o godz. 9.00.; w gr. "Pszczółek"- 14.05. o godz. 11.00.; w gr. "Biedronek" - 15.05. o godz.10.30.; w gr. "Krecików" - 18.05. o godz.11.00.; w gr."Jeżyków" - 27.05. o godz. 9.30. Zajęcia prowadzi p. Joanna Waszak. ZAPRASZAMY!

 • Gościnny występ w Nekli z przedstawieniem "Couch potato"

  4 maja 15r. przedstawienie "Couch potato" - "Na tapczanie siedzi leń" wyruszyło do Nekli. Nasze artystki wystąpiły w Niepublicznym Przedszkolu "Akademia talentów" oraz w Zespole Szkół. Przedstawienie bardzo się spodobało, dziewczynki oraz Johnny (p. Karina) zostały nagrodzone licznymi oklaskami. Gratulujemy!

 • "KROWA KŁAMCZUCHA" ZAPRASZA!

  28.04.2015

  Dnia 5 maja 2015r. odwiedzi nas Teatr Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. "Krowa Kłamczucha". Sztuka jest pełna zabawnych dialogów. „Aktorami” są duże, ciekawe lalki. Towarzyszy im duża, kolorowa dekoracja. Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawiera morał, mówiący o tym, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje złe zachowanie i słowa zawsze przepraszamy!. „Krowa Kłamczucha” uczy dzieci prawdomówności, umiejętności wybaczania oraz prawdziwej przyjaźni. Zapraszamy!

 • 2 MAJA - ŚWIĘTO FLAGI

  29.04.2015

  Kochani! 2 maja (sobota) jest świętem flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu, ustanowionym w 2004 r. – powspominajmy długą historię biało- czerwonych barw narodowych i z dumą wyeksponujmy flagi na zewnątrz! Biały i czerwony są kolorami od zawsze związanymi z polską państwowością. Już Jan Długosz, opisując bitwę pod Grunwaldem, używał tej kolorystyki do opisu głównego i najważniejszego polskiego sztandaru. Na czerwonym płótnie umieszczony był biały orzeł w koronie. Barwy biała i czerwona zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 r., w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Formalnie zostały przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królestwa Polskiego w 1831 r., w czasie powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 r. Co ciekawe, kilkakrotnie zmieniała się jej kolorystyka. Najpierw miała odcień karmazynu, potem jednak zmieniono go na cynober. Wszystko zostało dokładnie sprecyzowane dopiero w 1980 r., gdy ostatecznie ustalono jej kolorystykę. „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień - to miłość, biel - serce czyste...Piękne są nasze barwy ojczyste!” (Cz. Janczarski)

 • "ŻABKI" I "JEŻYKI" JADĄ NA WYCIECZKĘ DO PAWŁOWA

  28.04.2015

  W środę, 29 kwietnia 2015r. „Żabki” i „Jeżyki” wybierają się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Pawłowie. Wyjazd z przedszkola o godz. 9:15, powrót ok. 13:00. Gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w miejscowości Pawłowo w gm. Czerniejewo (przy trasie Gniezno - Czerniejewo). Wieś znana w XIII w. Niegdyś we władaniu kapituły Gnieźnieńskiej, z kościołem i dworkiem pochodzącym z przełomu XIX i XX wieku. Gospodarze gwarantują udany pobyt  w ładnej, otoczonej lasem oraz bogatej w zabytki okolicy. Największa atrakcją gospodarstwa jest mini-zoo, w którym zamieszkało wiele gatunków ptaków, zwierząt ozdobnych i przydomowych. Oprócz różnego gatunku kur i kaczek są: kuce, strusie, pawie, świnki wietnamskie, kozy, owce, króliki, bażanty, gołębie, przepiórki, kuropatwy, indyki, osły, lamy, gęsi i papugi. Dzieci zabiorą prowiant na drogę z przedszkola. Liczymy na ładną pogodę!

 • PIERWSZE MIEJSCE REPREZENTACJI "MOTYLKÓW" W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE! (zdjęcia w albumie fotograficznym)

  24.04.2015

  Dzisiaj, 24 kwietnia 2015r. - odbył się w naszym przedszkolu III Międzyprzedszkolny Konkurs z serii "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody". W tym roku zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem: "O czym szumią stare drzewa? Leśnik". W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 zespołów 5-latków reprezentujących przedszkola niepubliczne oraz zespół 5-latków z naszego przedszkola (z grupy "Motylki"). Konkurencje były bardzo zróżnicowane, np: układanie puzzli "las" na czas, rzuty szyszką do dziupli drzewa, określanie wieku drzewa - przeliczanie tzw. "słojów" na fragmentach pni drzew, rozwiązywanie zagadek o lesie, układanie wież z drewnianych klocków itp. Dzieci przygotowały także wiersze, piosenki i taniec nawiązujące do tematyki związanej z lasem. Naszymi gośćmi były także panie nauczycielki opiekujące się reprezentacjami dzieci, panie dyrektor przedszkoli oraz pan Tomasz Raźny leśnik z Nadleśnictwa w Czerniejewie. PIERWSZE MIEJSCE w konkursie zajęła reprezentacja naszych kochanych "Motylków" (w składzie: Agatka W. Zuzia B., Bartek G. Bartek Sz,) z panią Hanną Milczewską, drugie miejsce - reprezentacja Niepublicznego Przedszkola "Polne Kwiatki" z Gutowa Małego, a trzecie - dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Bajka" we Wrześni. Dla WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW konkursu - przygotowaliśmy wspaniałe nagrody i medale. Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych przedszkolaków! Organizatorkami konkursu były: nasza pani dyrektor - Wiesława Filipiak, pani Ewa Wiśniewska i pani Anna Jakubowska. Zapraszamy za rok! Fotorelacja na www.wrzesnia.naszemiasto.pl (http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/przedszkole-pszczolka-maja-konkurs-ciekawi-ludzie-ciekawe,3360906,artgal,t,id,tm.html).

 • "PRZYGODA W LESIE" - NASZE PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE

  23.04.2015

  22 kwietnia 2015r.  obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. W tym roku uczciliśmy go ekologiczną sztuką teatralną pt. „Przygoda w lesie” (stanowi ono element realizacji ogólnopolskiego programu "Czy baterie to bakterie?"). Pewnego razu do lasu przyjechała pewna rodzina, która urządziła sobie na polanie piknik, w czasie którego hałasowała, jadła i bałaganiła. Zauważyły to leśne zwierzęta i postanowiły nauczyć tę rodzinę i innych ludzi ekologicznego zachowania się: cichego zachowania się w lesie, sprzątania, segregowania śmieci i baterii. Przedstawienie zaprezentowały dzieci z grup „Pszczółki” i „Ślimaczki”. Jego scenarzystą i reżyserem była p. Magdalena Kaczmarek, scenografię ( i pomoc w próbach do przedstawienia) przygotowały p. Arleta Kmieciak i p. Dorota Dolata. W przedstawieniu występowały dzieci – odgrywając rolę przedszkolaków, skrzatów i zwierzątek leśnych oraz dorośli – p. Dorotka i p. Magda, które były wróżkami! Nasze przedstawienie "Przygoda w lesie" weźmie również udział w konkursie organizowanym przez FUNDACJĘ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU i nagranie zostanie przesłane do Warszawy. Nasza praca plastyczna wykonana na pierwszą część tego konkursu otrzymała nagrodę! Liczymy, że i tym razem ją zdobędziemy!

   

 • "O CZYM SZUMIĄ STARE DRZEWA? LEŚNIK"

  21.04.2015

  "O czym szumią stare drzewa? Świadkami jakich ciekawych zdarzeń mogły być najstarsze drzewa w lesie? Jakie jest znaczenie słów: drzewo i drewno? Kto to jest leśnik i czy się zajmuje? Jak nazywamy różne gatunki drzew? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy w tym tygodniu wspólnie z naszymi przedszkolakami. W poniedziałek byliśmy wszyscy w lesie w Dębinie. Spacerowaliśmy zielonymi leśnymi ścieżkami, odwiedziliśmy "szkółkę leśną" i dostaliśmy drzewka do posadzienia w naszym zielonym przedszkolnym ogrodzie. Dziś odwiedził nas pan pracujący w składzie drewna i pokazał nam różne rodzaje drewna, opowiedział nam także jak się rozpoznaje wiek drzewa i co powstaje z drewna. W piątek, 24 kwietnia 15r. - w naszym przedszkolu odbędzie się III Międzyprzedszkolny Konkurs  z cyklu "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody" - tym razem pod hasłem:" O czym szumią stare drzewa? Leśnik". W konkursowych zmaganiach wezmą udział reprezentacje dzieci z 7 przedszkoli - nasze najstarsze przedszkolaki oraz 6 reprezentacji z przedszkoli niepublicznych. Dla wszystkich uczestników konkursu - ciekawe konkurencje i fajne nagrody! Wymienione przedsięwzięcia obejmuje projekt eukacyjny p. Ewy Wiśniewskiej, której wsparcia udziela Pani Dyrektor oraz p. Ania Jakubowska. Nasza relacja z Konkursu - już wkrótce!

 • "UZALEŻNIA MNIE TYLKO SPORT"- BIEGAJ Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO!

  20.04.2015

  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje (pierwszy w Polsce) cykl 6 imprez plenerowych połączonych z organizacją biegów na krótkich dystansach dla przedszkolaków z rodzicami. Ta kampania Urzędu będzie realizowana w okresie od 9 maja 2015 do 15 czerwca 2015 r. (w każdą sobotę) kolejno w miastach Wielkopolski: Września, Gniezno, Powidz, Śrem, Konin, Malanów (dowóz na imprezę autokarem z Wrześni – zapewnia organizator).  Bieg w każdym z tych miast składa się z 2 etapów: pierwsze 20 metrów – biegnie dziecko – potem przekazuje pałeczkę rodzicowi, który biegnie 3 kilometry. Dla uczestników –  nagrody!  DRODZY RODZICE – JEŻELI CHCIELIBYŚCIE WRAZ Z DZIECKIEM WZIĄĆ UDZIAŁ W W/W CYKLU BIEGÓW – PROSIMY O ZGŁOSZENIE UDZIAŁU DO DNIA 21 KWIETNIA 2015 R. (U NAUCZYCIELEK DZIECKA). ZAPRASZAMY!

 • SUPER ZDJĘCIA Z NASZEGO PRZEDSTAWIENIA!

  16.04.2015

  Informujemy, że ciekawe zdjęcia z naszego przedstawienia w języku angielskim "Couch potato" można obejrzeć na stronie http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/wrzesnia-talenty-2015-male-formy-teatralne-i-recytacja,3348665,artgal,t,id,tm.html Prosimy zobaczyć jak nasi aktorzy bawili się na scenie Wrzesińskiego Domu Kultury! Gratulujemy Wam raz jeszcze! (nasze zdjęcia to "leń na kanapie w okularach" :)))

 • SUKCES NASZYCH WOLALISTEK NA "TALENTACH" 1 i 2 MIEJSCE!

  16.04.2015

  W dniu dzisiejszym, 17 kwietnia 2015r. nasza utalentowana reprezentacja wzięła udział w Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii muzyka wokalna. Bardzo cieszymy się z ich sukcesu! Agatka Wietrzyńska ("Motylki") zajęła PIERWSZE miejsce, Aleksandra Jaroni zajęła DRUGIE miejsce! W konkursowej rywalizacji także pięknie się zaprezentowała Maja Frydryszak ("Jeżyki"). Wasze prezentacje były znakomite!  Uroczystość wręczenia nagród wszystkim laureatom Przeglądu we wszystkich kategoriach odbędzie się w piątek, 17 kwietnia 15r. o godz. 12.00. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy naszych laureatów z rodzicami!

 • JEDZIEMY DO LASU

  16.04.2015

  Dnia 20 kwietnia 2015r. (poniedziałek) wszystkie przedszkolaki pojadą na wycieczkę do lasu w Dębinie (poznają różne gatunki drzew i krzewów, pospacerują leśnymi ścieżkami, a może uda sie im zobaczyć jakieś zwierzę leśne? Spotkają się także z leśnikiem. Prosimy pamiętać o odpowiednim ubiorze i obuwiu dla dziecka na ten dzień.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 926371

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...