Nawigacja

 • ZAJĘCIA W DOMU KULTURY I ZABAWY W PARKU PODCZAS NASZEGO DYŻURU WAKACYJNEGO

  16.07.2014

  Zapraszamy dzieci, które uczęszczają do nas na dyżur wakacyjny na następne wycieczki. Dnia 16 lipca 14r. - dzieci jadą na ciekawe zajęcia plastyczne do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. A w poniedziałek, 21 lipca 14r. - dzieci odpoczną od upału w miłym cieniu drzew w Parku im. J.Piłsudskiego (wyjazd z przedszkola o godz. 9.00., powrót - na obiad).

 • JEDZIEMY DO KINA NA "GANG WIEWIÓRA"

  03.07.2014

  Dnia 9 lipca 14r. dzieci uczęszczające do nas na wakacyjny dyżur pojadą do kina "Trójka" na film "Gang Wiewióra". Dużą zaletą tego filmu są sympatyczne postaci. Oprócz tytułowego gryzonia, który okazuje się mądrym i dobrym bohaterem, małych widzów zauroczy jego szczurzy pomocnik, a także rodzeństwo bobrów i mopsica z zakręconym ogonkiem. W filmowej bajce nie ma głośnych scen, akcji ani przemocy. Na koniec dzieci ucieszy taniec zwierzątek w rytm piosenki "Gangnam Style". Wyjazd z przedszkola o godz. 9.40, powrót na obiad.

 • DRODZY RODZICE! ODWIEDZAJCIE NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ PODCZAS WAKACJI - W SIERPNIU BĘDĄ WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/15

  29.06.2014

  Drodzy Rodzice! (także nowych przedszkolaków, które od 1 września 14r. będą uczęszczać do naszego przedszkola). Prosimy, abyście Państwo mimo wakacyjnego odpoczynku - znależli chwilkę czasu na odwiedziny na naszej stronie internetowej (szczególnie w sierpniu 14r.). Znajdą się tu ważne informacje na temat zasad organizacji nowego roku szkolnego 2014/15. Podpisane umowy za korzystanie z usług naszego przedszkola otrzymacie Państwo dnia 1 września 14r. Zapraszamy! smiley

 • DZIĘKUJEMY - ZA KOLEJNY ROK SZKOLNY!

  Pociąg przedszkolaków przez 10 miesięcy – toczył się, turkotał, aż się trochę zmęczył! Chce nieco odpocząć, więc chyba ma rację, że gwiżdże –„Wysiadać! Już stacja –WAKACJE!”, A gdzie jest ta stacja? Wszyscy ją znajdziecie! Bo gdziekolwiek leży – zawsze bywa w lecie! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAS WSPIERALI W CODZIENNYCH DZIAŁANIACH! DZIĘKUJEMY ZA UŚMIECHY I DOBRE SŁOWA! DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM! heartheartheart

 • DEKALOG MAŁEGO PODRÓŻNIKA

  20.06.2014

  1. Pamiętam o zapinaniu pasów w foteliku samochodowym.  2. Znam numery alarmowe, aby w razie potrzeby zadzwonić po pomoc. 3. Nie oddalam się od rodziców w trakcie przerw w podróży lub na dworcach kolejowych. 4. Zabieram ze sobą tylko niezbędne rzeczy. 5. Zwracam uwagę na właściwe odżywianie w czasie wakacji, a w upalne dni piję dużo wody mineralnej. 6. Pamiętam o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie zabawy czy uprawiania sportu, korzystając z odpowiednich akcesoriów i sprzętów. 7. Pamiętam o odpowiednim stroju, dostosowanym do pogody i miejsca w którym przebywam (jezioro, góry, plaża, las). 8. Podczas wakacyjnych wyjazdów zawsze noszę na ręku opaskę tzw. „niezgubę” z moim nazwiskiem, imieniem i adresem.  9. Używam kremów z filtrem słonecznym. 10. Nigdy nie wchodzę sam do wody.

 • WAKACJE! JUŻ WAKACJE!

  Ogłaszamy - WAKACJE! WAKACJE! WAKACJE! Lato? Lato... Lato!!! "Wakacyjny obrazek: kosz pełen czerwonych malin, słońce, słoneczne plaże... Pan Lipiec na kombajnie. Z kropelką potu na nosie, Pan Sierpień na skraju lasu z prawdziwków pełnym koszem..." Kochani! Z większością z Was - zobaczymy się dopiero za dwa miesiące! Życzymy Wam - aby Pan Lipiec i Pan Sierpień - przynieśli wspaniałą wakacyjną pogodę! (CZEKAMY NA KARTY Z WAKACYJNYMI POZDROWIENIAMI OD WAS). Życzymy Wam i Waszym najbliższym - wielu ciekawych podróży tych bliższych i tych dalszych, wesołej zabawy i uśmiechu! Niektóre dzieci - pozostają z nami na wakacyjnym, dwumiesięcznym dyżurze (będą gry i zabawy, spacery i wesołe wycieczki). Ale...już - "za drzwiami przedszkola czekają wakacje, a lato zaczyna słoneczne wariacje. Las za nami tęskni, szykuje jagody, a pani w cukierni już nakłada lody. Słońce już włożyło ciemne okulary, nie wypuści deszczu zza nieba kotary. Wszystkie żaby w stawach uczą się kumkania, żeby Wam rechotać piosenkę do spania. Za progiem przygoda! Czas wyruszyć w drogę! " PIĘKNYCH WAKACJI I ...DO ZOBACZENIA! smileybroken heartsmiley

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

  26.06.2014

  To już - koniec roku szkolnego 2013/14! Dzisiaj - pożegnaliśmy naszych absolwentów: dzieci 7- letnie, które od 1 września 14r. idą do klasy I oraz dzieci 6-letnie (urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008r.), które także od 1 września - zostana pierwszakami w szkołach podstawowych. Były wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci, pożegnanie w wykonaniu 5-latków; wspólne zdjęcia i wiele podziekowań. Kochani Rodzice! Składamy Wam serdeczne podziękowanie - za okazane nam serce i pomoc! Kochani absolwenci - przechodzicie już do wieloletniej historii naszego przedszkola... będziemy o Was pamiętać i liczymy na Wasze odwiedziny! Może kiedyś przyprowadzcie do nas - swoje dzieci? Już dziś - zapraszamy! :) :) :)

 • NASZA "NIEDZIELA DLA MILUSIŃSKICH" W TELEWIZJI GNIEZNO

  27.06.2014

  22 czerwca 14r. - nasze przedszkole organizowało gry i zabawy na kole Amfiteatru w Parku im. Dzieci Wrzesińskich w ramach cyklu "Niedziele dla Milusińskich". Mimo troszeczkę niesprzyjającej pogody gościliśmy wiele dzieci, które przybywały wraz z rodzicami w miarę rozwoju imprezy. W "Niedzielę..." naszymi gośćmi byli także reporterzy Telewizji GNIEZNO (Telewizja Gniezno wystartowała jako jedna z pierwszych komercyjnych stacji w Wielkopolsce. Od 1991 roku nadaje magazyn informacyjny Obiektyw, który ukazuje się pięć razy w tygodniu, a w niedzielę podsumowanie tygodnia - Tydzień w Obiektywie). Krótki reportaż - znajdziecie Państwo pod adresem: http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/3522/niedziela_dla_milusinskich.html

 • PODSUMOWANIE NASZEGO FESTYNU RODZINNEGO

  26.06.2014

  I...już po naszym festynie rodzinnym!!! W tym roku pogoda nam bardzo sprzyjała - było słonecznie, ale nie było (jak to zwykle bywa w czerwcu) gorąco! Motywem przewodnim festynu - była Sportowa Olimpiada! 4 animatorów angażowało dzieci i rodziców w wiele sportowych konkurencji, był mały "znicz olimpijski", wyścigi rydwanów, strzały z łuku, przeciąganie liny i inne konkurencje, Były słóodkie ciasta przygotowane przez mamusie (SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!), smaczne kiełbaski z grilla, popcorn i wata cukrowa, skoki na dmuchanym zamku, malowanie twarzy, wykonywanie biżuterii z kolorowych koralików i świetne tatuaże. A przede wszystkim - było - bardzo wesoło! Do zobaczenia - za rok! ZDJĘCIA Z FESTYNU - W NASZYM ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

 • WAKACYJNY DYŻUR NASZEGO PRZEDSZKOLA - LIPIEC, SIERPIEŃ 2014

  08.06.2014

  Drodzy Rodzice! Jak zwykle - zapewniamy opiekę przedszkolakom także podczas wakacji - w lipcu i sierpniu 2014 roku. Na okres wakacji podpisujemy z rodzicami odrębne umowy. Na dyżur mogą uczęszczać także dzieci, które w tym roku są absolwentami naszego przedszkola i od 1 września 14r. pójdą do klasy I. Rodziców zainteresowanych - prosimy o pobieranie umów na dyżur (do wypełnienia 2 egzemplarze) u intendentki przedszkola - p. Ewy Owczarzak od dnia 11 czerwca 2014 (od środy). Ze względu na konieczność opracowania planu wakacyjnych dyżurów pracowników przedszkola - prosimy o: dokładne określenie terminu (od...do...), w którym dziecko będzie uczęszczało do przedszkola podczas wakacji oraz zwrot wypełnionych umów (do intendentki lub nauczycielki dziecka) do dnia -  18 CZERWCA 2014 (środa). Zapraszamy!

 • ZDJĘCIA Z NASZEJ "NIEDZIELI DLA MILUSIŃSKICH"

  24.06.2014

  W niedzielę, 22 czerwca 14 - odbyła sie kolejna "Niedziela dla Milusińskich". Tym razem to nasze przedszkole organizowało gry i zabawy dla dzieci z Wrześni. Przedsięwzięcie jest finansowane od lat przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Mimo troszeczkę niesprzyjajacej pogody było bardzo wesoło! Gościliśmy wiele dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami. Odwiedziły nas także dzieci nieco starsze. Krótki reportaż z imprezy zrealizowała Telewizja Gniezno. Była zabawa w szkołę prowadzona przez clowna i jego pomocnicę, małe i duże bański mydlane, były konkurencje sportowe, zabawy z kolorową chustą i wiele innych atrakcji. A najważniejsze było jak zwykle - wiele nagród dla dzieci! ZDJĘCIA - Z "NIEDZIELI..." - W NASZEJ GALERII.

 • LISTY PODZIAŁU DZIECI NA GRUPY

  05.06.2014

  Drodzy Rodzice! Od dnia dzisiejszego - można zapoznać się z listami podziału dzieci na poszczególne grupy wiekowe. W roku szkolnym 2014/15 dzieci bedą uczeszczać do 7 grup. Listy do wglądu - na tablicy w szatni przedszkola i w hollu wejścia głównego do przedszkola. Przypominamy o dniach otwartych dla nowych przedszkolaków: 10 i 11 czerwca 14r. od 9.00. do 11.00.

 • NASZA "NIEDZIELA DLA MILUSIŃSKICH" - 22 CZERWCA 14

  03.06.2014

  Kochane Przedszkolaki! Jak co roku od paru już lat - zapraszamy Was na "Niedzielę dla Milusińskich" - w parku im. Dzieci Wrzesińskich. W tym roku nasze przedszkole organizuje niedzielę dnia 22 czerwca 14r. w godzinach od 16.00. do 18.00. W programie atrakcje dla dzieci i ...nagrody! Zapraszamy!

 • DNI OTWARTE DLA NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW. PODPISYWANIE UMÓW Z RODZICAMI NA NOWY ROK SZKOLNY 2014/15

  03.06.2014

  UWAGA!!! Drodzy Rodzice nowych przedszkolaków, które bedą uczęszczać do naszego przedszkola od 1 września 2014 roku! Zapraszamy Was do nas w dniach: 10 i 11 czerwca 2014r. (wtorek, środa) w godzinach od 9.00. do 11.00. na DNI OTWARTYCH DRZWI. Dzieci będą miały okazję do poznania przedszkola i zabawy z ich nowymi paniami nauczycielkami. Rodzice - podpiszą w tych dniach umowy o świadczenie usług przedszkola na rok szkolny 2014/15. Serdecznie zapraszamy! Prosimy pamiętać o odbiorze druków umów do podpisania u nauczycielek dziecka!!!

 • MY - TAKŻE NA FACEBOOK-U!

  03.06.2014

  Drodzy Rodzice! Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook-u! Znajdziecie nas pod nazwą - Przedszkole Publiczne nr 6 Pszczółka Maja. Na stronie także (jak na tej stronie internetowej) najnowsze informacje oraz zdjęcia. link:: https://www.facebook.com/pages/Przedszkole-Publiczne-nr-6-Pszcz%C3%B3%C5%82ka-Maja/1492045797691131

 • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO - KIEDY?

  Drodzy Rodzice naszych absolwentów! Uprzejmie informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych tegorocznych absolwentów odbędzie się dnia 26 czerwca 14r. (czwartek) o godzinie 16.30. Tegorocznymi absolwentami są dzieci, które idą od 1 września 14r. do klasy I, czyli dzieci siedmioletnie oraz dzieci sześcioletnie urodzone w I półroczu 2008 roku (od 1 stycznia do 30 czerwca 2008r.).

 • ZAPRASZAMY NA NASZ FESTYN RODZINNY!

  03.06.2014

  Już dzisiaj - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nasz festyn rodzinny! Spotykamy się na naszym placu zabaw - dnia 23 czerwca 14r. o godzinie 16.30. (poniedziałek). Dla wszystkich - niespodzianka - tajemnicza ... olimpiada letnia i wiele innych atrakcji! Prosimy przynieść z sobą wiele uśmiechów i dobry humor! Zapraszamy!

 • "PSZCZÓŁKI" NA SPORTOWEJ SPARTAKIADZIE

  03.06.2014

  Dzisiaj, 3 czerwca 14 - nasze najstarsze przedszkolaki - "Pszczółki" oraz Panie: Ewa, Karina i Beata - uczestniczyły w X Jubileuszowej Spartakiadzie Sportowej Przedszkolaków. Miejscem sportowych zmagań reprezentacji wrzesińskich przedszkoli była hala sportowa Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Organizatorem imprezy było Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" we Wrześni. Nasza znakomita reprezentacja zajęła IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty od organizatorów. To już ostatnie zawody, w których uczestniczyli nasi najstarsi wychowankowie...już niedługo niestety - pożegnanie przedszkola!

 • CO ZGUBIŁO PEWNEGO CHYTREGO LISKA?!

  02.06.2014

  2 czerwca 14 z okazji Dnia Dziecka - zaprosiliśmy przedszkolaki na przedstawienie pt:" Jak kłamstwa i wyzwiska zgubiły pewnego liska". Przestawienie stanowi jeden z elementów cyklu zajęć nt. nadużwania przemocy i złych zachowań. Przenieśłiśmy się na chwilę do zielonego lasu, gdzie mieszkał Lisek-Okrutnik, który bardzo żle traktował inne zwierzęta, m.in. zajączka szaraczka i ptaki- kukułki. Niedobry Lisek polował na mieszkańców lasu, kłamał, przezywał i więził zwierzęta w sidłach. Ale...doczekaliśmy się szczęśliwego zakończenia bajki: Lisek-Okrutniś przemienił się w miłego zwierzaczka, a zło zostało zwyciężone przez dobro! Ależ były emocje! Tego dnia dzieci brały też udział w różnych konkursach zorganizowanych przez nauczycielki, były też fajne prezenty dla wszystkich! Szkoda tylko, że tradycyjnie - pogoda nie dopisała w ten miły dzień!

 • NASZE PRZEDSZKOLNE WYCIECZKI - MY Z RODZICAMI!

  02.06.2014

  Jak co roku - w maju i czerwcu wyruszamy na nasze wspólne z rodzicami - wycieczki w różne ciekawe zakątki Wielkopolski. Do chwili obecnej, w poprzednich latach zwiedziliśmy już wiele pięknych miejsc...W tym roku, w soboty -  każda grupa wybrała się lub jeszcze się wybierze -  na wspaniałe wycieczki: "Motylki" pojadą do Józefowa  do wioski indiańskiej, "Pszczółki" i "Biedronki" odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Pawłowie, "Jeżyki" i "Żabki" były w Kościanie w Klubie "Nenufar" - w wiosce pirackiej, a "Ślimaczki" wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę z rodzicami do gospodarstwa agroturystycznego "Hula" w Gutowie Małym. Pogoda dopisała i było bardzo miło!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 718566

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...