Nawigacja

 • PIERWSZE MIEJSCE REPREZENTACJI "MOTYLKÓW" W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE! (zdjęcia w albumie fotograficznym)

  24.04.2015

  Dzisiaj, 24 kwietnia 2015r. - odbył się w naszym przedszkolu III Międzyprzedszkolny Konkurs z serii "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody". W tym roku zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem: "O czym szumią stare drzewa? Leśnik". W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 zespołów 5-latków reprezentujących przedszkola niepubliczne oraz zespół 5-latków z naszego przedszkola (z grupy "Motylki"). Konkurencje były bardzo zróżnicowane, np: układanie puzzli "las" na czas, rzuty szyszką do dziupli drzewa, określanie wieku drzewa - przeliczanie tzw. "słojów" na fragmentach pni drzew, rozwiązywanie zagadek o lesie, układanie wież z drewnianych klocków itp. Dzieci przygotowały także wiersze, piosenki i taniec nawiązujące do tematyki związanej z lasem. Naszymi gośćmi były także panie nauczycielki opiekujące się reprezentacjami dzieci, panie dyrektor przedszkoli oraz pan Tomasz Raźny leśnik z Nadleśnictwa w Czerniejewie. PIERWSZE MIEJSCE w konkursie zajęła reprezentacja naszych kochanych "Motylków" (w składzie: Agatka W. Zuzia B., Bartek G. Bartek Sz,) z panią Hanną Milczewską, drugie miejsce - reprezentacja Niepublicznego Przedszkola "Polne Kwiatki" z Gutowa Małego, a trzecie - dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Bajka" we Wrześni. Dla WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW konkursu - przygotowaliśmy wspaniałe nagrody i medale. Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych przedszkolaków! Organizatorkami konkursu były: nasza pani dyrektor - Wiesława Filipiak, pani Ewa Wiśniewska i pani Anna Jakubowska. Zapraszamy za rok! Fotorelacja na www.wrzesnia.naszemiasto.pl (http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/przedszkole-pszczolka-maja-konkurs-ciekawi-ludzie-ciekawe,3360906,artgal,t,id,tm.html).

 • "PRZYGODA W LESIE" - NASZE PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE

  23.04.2015

  22 kwietnia 2015r.  obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. W tym roku uczciliśmy go ekologiczną sztuką teatralną pt. „Przygoda w lesie” (stanowi ono element realizacji ogólnopolskiego programu "Czy baterie to bakterie?"). Pewnego razu do lasu przyjechała pewna rodzina, która urządziła sobie na polanie piknik, w czasie którego hałasowała, jadła i bałaganiła. Zauważyły to leśne zwierzęta i postanowiły nauczyć tę rodzinę i innych ludzi ekologicznego zachowania się: cichego zachowania się w lesie, sprzątania, segregowania śmieci i baterii. Przedstawienie zaprezentowały dzieci z grup „Pszczółki” i „Ślimaczki”. Jego scenarzystą i reżyserem była p. Magdalena Kaczmarek, scenografię ( i pomoc w próbach do przedstawienia) przygotowały p. Arleta Kmieciak i p. Dorota Dolata. W przedstawieniu występowały dzieci – odgrywając rolę przedszkolaków, skrzatów i zwierzątek leśnych oraz dorośli – p. Dorotka i p. Magda, które były wróżkami! Nasze przedstawienie "Przygoda w lesie" weźmie również udział w konkursie organizowanym przez FUNDACJĘ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU i nagranie zostanie przesłane do Warszawy. Nasza praca plastyczna wykonana na pierwszą część tego konkursu otrzymała nagrodę! Liczymy, że i tym razem ją zdobędziemy!

   

 • "O CZYM SZUMIĄ STARE DRZEWA? LEŚNIK"

  21.04.2015

  "O czym szumią stare drzewa? Świadkami jakich ciekawych zdarzeń mogły być najstarsze drzewa w lesie? Jakie jest znaczenie słów: drzewo i drewno? Kto to jest leśnik i czy się zajmuje? Jak nazywamy różne gatunki drzew? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy w tym tygodniu wspólnie z naszymi przedszkolakami. W poniedziałek byliśmy wszyscy w lesie w Dębinie. Spacerowaliśmy zielonymi leśnymi ścieżkami, odwiedziliśmy "szkółkę leśną" i dostaliśmy drzewka do posadzienia w naszym zielonym przedszkolnym ogrodzie. Dziś odwiedził nas pan pracujący w składzie drewna i pokazał nam różne rodzaje drewna, opowiedział nam także jak się rozpoznaje wiek drzewa i co powstaje z drewna. W piątek, 24 kwietnia 15r. - w naszym przedszkolu odbędzie się III Międzyprzedszkolny Konkurs  z cyklu "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody" - tym razem pod hasłem:" O czym szumią stare drzewa? Leśnik". W konkursowych zmaganiach wezmą udział reprezentacje dzieci z 7 przedszkoli - nasze najstarsze przedszkolaki oraz 6 reprezentacji z przedszkoli niepublicznych. Dla wszystkich uczestników konkursu - ciekawe konkurencje i fajne nagrody! Wymienione przedsięwzięcia obejmuje projekt eukacyjny p. Ewy Wiśniewskiej, której wsparcia udziela Pani Dyrektor oraz p. Ania Jakubowska. Nasza relacja z Konkursu - już wkrótce!

 • "UZALEŻNIA MNIE TYLKO SPORT"- BIEGAJ Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO!

  20.04.2015

  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje (pierwszy w Polsce) cykl 6 imprez plenerowych połączonych z organizacją biegów na krótkich dystansach dla przedszkolaków z rodzicami. Ta kampania Urzędu będzie realizowana w okresie od 9 maja 2015 do 15 czerwca 2015 r. (w każdą sobotę) kolejno w miastach Wielkopolski: Września, Gniezno, Powidz, Śrem, Konin, Malanów (dowóz na imprezę autokarem z Wrześni – zapewnia organizator).  Bieg w każdym z tych miast składa się z 2 etapów: pierwsze 20 metrów – biegnie dziecko – potem przekazuje pałeczkę rodzicowi, który biegnie 3 kilometry. Dla uczestników –  nagrody!  DRODZY RODZICE – JEŻELI CHCIELIBYŚCIE WRAZ Z DZIECKIEM WZIĄĆ UDZIAŁ W W/W CYKLU BIEGÓW – PROSIMY O ZGŁOSZENIE UDZIAŁU DO DNIA 21 KWIETNIA 2015 R. (U NAUCZYCIELEK DZIECKA). ZAPRASZAMY!

 • SUPER ZDJĘCIA Z NASZEGO PRZEDSTAWIENIA!

  16.04.2015

  Informujemy, że ciekawe zdjęcia z naszego przedstawienia w języku angielskim "Couch potato" można obejrzeć na stronie http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/wrzesnia-talenty-2015-male-formy-teatralne-i-recytacja,3348665,artgal,t,id,tm.html Prosimy zobaczyć jak nasi aktorzy bawili się na scenie Wrzesińskiego Domu Kultury! Gratulujemy Wam raz jeszcze! (nasze zdjęcia to "leń na kanapie w okularach" :)))

 • SUKCES NASZYCH WOLALISTEK NA "TALENTACH" 1 i 2 MIEJSCE!

  16.04.2015

  W dniu dzisiejszym, 17 kwietnia 2015r. nasza utalentowana reprezentacja wzięła udział w Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii muzyka wokalna. Bardzo cieszymy się z ich sukcesu! Agatka Wietrzyńska ("Motylki") zajęła PIERWSZE miejsce, Aleksandra Jaroni zajęła DRUGIE miejsce! W konkursowej rywalizacji także pięknie się zaprezentowała Maja Frydryszak ("Jeżyki"). Wasze prezentacje były znakomite!  Uroczystość wręczenia nagród wszystkim laureatom Przeglądu we wszystkich kategoriach odbędzie się w piątek, 17 kwietnia 15r. o godz. 12.00. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy naszych laureatów z rodzicami!

 • JEDZIEMY DO LASU

  16.04.2015

  Dnia 20 kwietnia 2015r. (poniedziałek) wszystkie przedszkolaki pojadą na wycieczkę do lasu w Dębinie (poznają różne gatunki drzew i krzewów, pospacerują leśnymi ścieżkami, a może uda sie im zobaczyć jakieś zwierzę leśne? Spotkają się także z leśnikiem. Prosimy pamiętać o odpowiednim ubiorze i obuwiu dla dziecka na ten dzień.

 • WYNIKI KOLEJNYCH DNI PRZEGLĄDU "TALENTY"

  15.04.2015

  Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w Gminnym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży "Talenty". Dotychczasowy udział naszych małych "Talencików" nie pozostał bez echa...Cieszymy się z III miejsca w kategorii "plastyka" dla Zuzanny Barańczyk (w tej kategorii nasze przedszkole reprezentowało wiele talentów plastycznych). W kategorii "małe formy teatralne" - III miejsce zajął nasz zespół składający się z dzieci z naszych najstarszych grup przedszkolnych z przedstawieniem w języku angielskim pt:"Couch potato" (na podst. "Na tapczanie siedzi leń"). W przestawieniu brała udział także p.Karina Młynarczyk (pomoc nauczycielki z naszego przedszkola), rolę reżysera pełniła p.Joanna Waszak (nauczycielka j. angielskiego). Cieszymy się z udziału naszych "talencików". Gratulujemy! Jutro nasze reprezentantki wezmą udział w przeglądzie w kategorii "piosenka".

 • PROSIMY! NAPISZ KARTKĘ URODZINOWĄ DO KUBUSIA!

  15.04.2015

  Jakub Grzelczak, który od października 2012 r. zmaga się ze złośliwym guzem mózgu, 17 maja będzie obchodzić swoje siódme urodziny. Rodzice chłopca po raz kolejny organizują akcję polegającą na wysyłaniu ich synkowi karetek urodzinowych. W zeszłym roku Kuba otrzymał ich blisko cztery tysiące. „Nasz syn cieszy się z każdej kartki. Sprawiają mu one radość, a dla niego ważny jest każdy kolejny dzień" - mówi mama chłopca  Agnieszka Stolarek. Zdradza, że stan chłopca jest ciężki. „Święta Wielkanocne spędził w szpitalu. Przestały funkcjonować mu jelita. Na szczęście lekarze to opanowali. Postęp choroby jest jednak bardzo duży”. Kartkę urodzinową może wysłać każdy. Nasze przedszkolaki  z każdej grupy także narysują i napiszą kartki do Kuby. Prosimy – napiszcie także! Wystarczy napisać życzenia, zaadresować kopertę i wysłać. Adres domowy chłopca to: Jakub Grzelczak, Białe Piątkowo 7, 62-320 Miłosław. W imieniu rodziców chłopca serdecznie dziękujemy za każdą kartkę!

 • "JAK PIOTRUŚ DOBRE SERDUSZKO RATUJE ZIEMIĘ"

  14.04.2015

  Dnia 23 kwietnia 2015 roku nasze przedszkolaki obejrzą przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów z Białegostoku pt. ”Jak Piotruś Dobre Serduszko ratuje Ziemię”. Aktorzy w sposób humorystyczny zwrócą uwagę dzieci na ważny problem, jakim jest zaśmiecanie środowiska. To powód wielkiego smutku naszej Planety Ziemi. Przedszkolaki pomogą bohaterowi bajki ratować Ziemię, będą mogły także wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska, a szczególnie segregacji śmieci. Mamy nadzieję, że poradzą sobie z tym doskonale! Wesołe piosenki zachęcą wszystkich do przestrzegania zasad dbania o środowisko.Zapraszamy!

 • DZIEŃ MARCHEWKI

  13.04.2015

  Wspólnie z Kubusiem (misiem z soczków marchewkowych) obchodziliśmy w naszym przedszkolu dnia 9 kwietnia 15r., jak co roku - Dzień Marchewki. Wszystkie dzieci w tym dniu miały na sobie pomarańczowe koszulki oraz papierowe opaski z sylwetami natki marchewki. Wspólnie z Kubusiem tropiliśmy, kto zjada marchewki. Dowiedzieliśmy się jak one są zdrowe, gdzie rosną i co można z nich zrobić. Dzieci rozwiązywały ciekawe „marchewkowe zagadki”, brały udział w konkursach, zaglądały do pudełka niespodzianek oraz czytały książkę pt. „Przyjaciele natury”. Wszyscy zrobiliśmy sobie także wielkie wspólne pamiątkowe zdjęcie w marchewkowych przebraniach. A na zakończenie dostaliśmy dyplomy „Kubusiowych Przyjaciół Natury” oraz zjedliśmy pyszne ciasta marchewkowe przygotowane przez mamusie!

 • NASZ UDZIAŁ W "TALENTACH - 2015"

  10.04.2015

  W przyszłym tygodniu reprezentacja dzieci z naszego przedszkola weźmie udział w "TALENTACH - 2015" - Prezentacji Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Września. Celem Prezentacji jest integracja dziecięcych i młodzieżowych środowisk twórczych, promowanie osiągnięć twórczych w środowisku wrzesińskim oraz wymiana doświadczeń. Nasze przedszkolaki wezmą udział w prezentacji w zakresie twórczości: plastycznej, muzycznej i małych formach teatralnych. Serdecznie życzymy Wam sukcesu!

 • "DNI OTWARTYCH DRZWI" DLA NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

  08.04.2015

  Już teraz - zapraszamy serdecznie WSZYSTKIE NOWE PRZEDSZKOLAKI, które zostały przyjęte do naszego przedszkola na nowy rok szkolny 2015/16 - do nas (wraz z rodzicami) - na "DNI OTWARTYCH DRZWI", które odbędą się 29 i 30 czerwca 2015 roku w godzinach od 9.00. do 11.00. Dzieci będą miały okazję do poznania przedszkola, do wspólnej zabawy i do spotkania z nauczycielkami, które będą prowadzić grupy od 1 września 2015r. Rodzice - podpiszą umowy o korzystanie z usług przedszkola z Panią Dyrektor. Prosimy o przybycie - serdecznie zapraszamy!

 • ZAPRASZAMY DZIECI NA PRZEDSTAWIENIE O SMOKU I MARYSI OKROPNISI!

  07.04.2015

  Dnia 14 kwietnia 2015r.o godz. 9.00. - będziemy gościć w naszym przedszkolu - Smoka Cudaczka Wyśmiewaczka i Marysię Okropnisię. Widowisko  z ich udziałem oparte zostało na motywach znanych wierszy i bajek słynnych polskich pisarzy i poetów, takich jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim. "Jest to historia zabawnego stworzenia, Smoka Cudaczka Wyśmiewaczka, który kpi z typowych dziecięcych przywar. Przy okazji Smok uczy dzieci jak dbać o higienę osobistą i o wygląd zewnętrzny, a także uczy je życzliwości i szacunku dla innych, szczególnie starszych osób. Pokazuje jak przykre konsekwencje może mieć złe zachowanie. Smok przy okazji sam przekonuje się, jak źle czuje się osoba, która staje się obiektem złośliwości i kpin".Bajka jest bardzo wesoła i wywołuje spontaniczne reakcje wśród dzieci, które chętnie nawiązują kontakt z aktorami. Zapraszamy!

   

 • LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZK.2015/16 - OD 8.04.15r.

  INFORMUJEMY, ŻE LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/16 - ZOSTANĄ PODANE DO WIADOMOŚCI RODZICÓW - DNIA - 8 KWIETNIA 2015r. (W ŚRODĘ).  Listy dzieci przyjętych zostaną wywieszone na tablicach informacyjnych dla rodziców (przy wejściu głównym, w szatni przedszkola). Listy można będzie także sprawdzić pod numerem telefonu: 614361355 lub 616402420. INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI NOWYCH, KTÓRE ZOSTANĄ PRZYJĘTE NA NOWY ROK SZKOLNY: po ogłoszeniu list dzieci przyjętych - prosimy o systematyczne śledzenie bieżących informacji na naszej stronie internetowej lub na FACEBOOK-u, ponieważ podamy termin organizacji tzw. DNI OTWARTYCH (dla nowych przedszkolaków), podczas których będziecie Państwo podpisywać umowy o świadczenie usług przedszkola z dyrektorem przedszkola. Przypominamy, że nasze przedszkole jest przedszkolem publicznym i nie pobieramy od Państwa ŻADNYCH przedpłat (tzw. wpisowego)! Wszystkie zajęcia dodatkowe dla wszystkich dzieci są - bezpłatne!

 • ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!

  01.04.2015

  Niech Wielkanoc napełni Wasze serca radością, miłością i spokojem. Radosnego, wiosennego nastroju podczas dzielenia się posiłkiem przy wspólnym świątecznym stole,w gronie najbliższej rodziny. Niech te Święta przepełnią Was radością i miłością w tym często szarym i smutnym świecie... Smacznego Święconego Jajka oraz mokrego Śmigusa Dyngusa! Dobrych, spokojnych i wesołych Świąt!

 • WYNIKI KONKURSU - "STROIK WIELKANOCNY"

  01.04.2015

  Dziś, 01 kwietnia 15r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu na najpiękniejszy wielkanocny stroik. Dziękujemy wszystkim za piękne, kolorowe, wiosenne prace, które już wprowadziły nas w świąteczny nastrój...Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody! Szczególnie wyróżniono 5 prac: nagrodę za najpiękniejszy stroik otrzymał Tobiasz K. z gr. "Kreciki", drugie miejsce należy do Szymona F. z gr. "Pszczółki", nagrodę za trzecie miejsce otrzymała Zuzanna T. z gr. "Motylki". Czwarte miejsce należy do Dominika S. z gr. "Biedronki", a piąte miejsce do - Bartka G. z gr. "Motylki".  Wszystkie stroiki były bardzo ładne! Dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w naszym konkursie (organizatorkami były: p. Magdalena Kaczmarek, p. Dorota Karbowiak- Zalewska, p. Marzena Bartz).

 • WIZYTA WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

  30.03.2015

  Czy Zajączek Wam przyniesie niespodzianek moc w koszyku??? Poczekajmy...zobaczymy...a czy byłeś grzeczny smyku??? Kochane Dzieci! Czy Wielkanocny Zajączek - przyjedzie do nas swoim świątecznym niebieskim samochodem z pisanki? Czy przywiezie dla Was prezenty? Nie chciał nam powiedzieć! Jego wizyta w naszym przedszkolu będzie miłą niespodzianką! Kiedy przyjedzie? Nieco wcześniej niż zwykle - już w środę, 1 kwietnia - i mamy nadzieję, że nie będzie to prima aprilis dla przedszkolaków! Zajączku, choć pogoda jest nieładna to - czekamy na Ciebie!

   

   

 • PRACA PRZEDSZKOLA PODCZAS TZW. PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

  30.03.2015

  Informujemy, że w dniach 2 (czwartek),3 (piątek) oraz 7 (wtorek)- kwietnia 2015r. pracujemy - tak, jak zwykle od 6.30.do 16.30. Przygotowujemy z dziećmi świąteczne - Wielkanocne dekoracje - stroiki, zajączki, kurczaczki, baranki i ...rzeżuchę! Czekamy także na Wielkanocnego Zajączka!

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "PODWODNY ŚWIAT"

  27.03.2015

  Nasze przedszkole bierze udział w VII Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej (dla dzieci) na temat "Podwodny świat moich marzeń". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 5,6-letnich. Celem konkursu jest umiejętne wykorzystanie komputera do wykonania kolorowej pracy graficznej (rysunku) w dowolnej aplikacji graficznej PAINT. Zapraszamy dzieci do udziału w tym ciekawym konkursie! Prace konkursowe powinny być wykonane w formacie A4 i wydrukowane. Dziecko może wykonać tylko jedną pracę. Prosimy o podpisanie pracy "z tyłu kartki" imieniem i nazwiskiem dziecka, prawidłowy wymagany podpis pod pracą wykonamy w przedszkolu. Jeżeli nasze starsze przedszkolaki potrafią już wykonać kolorowe rysunki w programie PAINT - to prosimy o składanie prac u nauczycielek do dnia 10 kwietnia 2015r. (na konkurs już wpłynęło kilka prac od naszych przedszkolaków).

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 904447

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...