Nawigacja

 • WYNIKI KONKURSU - "STROIK WIELKANOCNY"

  01.04.2015

  Dziś, 01 kwietnia 15r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom konkursu na najpiękniejszy wielkanocny stroik. Dziękujemy wszystkim za piękne, kolorowe, wiosenne prace, które już wprowadziły nas w świąteczny nastrój...Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody! Szczególnie wyróżniono 5 prac: nagrodę za najpiękniejszy stroik otrzymał Tobiasz K. z gr. "Kreciki", drugie miejsce należy do Szymona F. z gr. "Pszczółki", nagrodę za trzecie miejsce otrzymała Zuzanna T. z gr. "Motylki". Piąte miejsce należy do Dominika S. z gr. "Biedronki", a szóste miejsce do - Bartka G. z gr. "Motylki".  Wszystkie stroiki były bardzo ładne! Dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział w naszym konkursie (organizatorkami były: p. Magdalena Kaczmarek, p. Dorota Karbowiak- Zalewska, p. Marzena Bartz).

 • WIZYTA WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

  30.03.2015

  Czy Zajączek Wam przyniesie niespodzianek moc w koszyku??? Poczekajmy...zobaczymy...a czy byłeś grzeczny smyku??? Kochane Dzieci! Czy Wielkanocny Zajączek - przyjedzie do nas swoim świątecznym niebieskim samochodem z pisanki? Czy przywiezie dla Was prezenty? Nie chciał nam powiedzieć! Jego wizyta w naszym przedszkolu będzie miłą niespodzianką! Kiedy przyjedzie? Nieco wcześniej niż zwykle - już w środę, 1 kwietnia - i mamy nadzieję, że nie będzie to prima aprilis dla przedszkolaków! Zajączku, choć pogoda jest nieładna to - czekamy na Ciebie!

   

   

 • PRACA PRZEDSZKOLA PODCZAS TZW. PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ

  30.03.2015

  Informujemy, że w dniach 2 (czwartek),3 (piątek) oraz 7 (wtorek)- kwietnia 2015r. pracujemy - tak, jak zwykle od 6.30.do 16.30. Przygotowujemy z dziećmi świąteczne - Wielkanocne dekoracje - stroiki, zajączki, kurczaczki, baranki i ...rzeżuchę! Czekamy także na Wielkanocnego Zajączka!

 • LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZK.2015/16 - data ogłoszenia

  INFORMUJEMY, ŻE LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/16 - ZOSTANĄ PODANE DO WIADOMOŚCI RODZICÓW - DNIA - 8 KWIETNIA 2015r. Listy dzieci przyjętych zostaną wywieszone na tablicach informacyjnych dla rodziców (przy wejściu głównym, w szatni przedszkola). Listy można będzie także sprawdzić pod numerem telefonu: 614361355 lub 616402420. INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI NOWYCH, KTÓRE ZOSTANĄ PRZYJĘTE NA NOWY ROK SZKOLNY: po ogłoszeniu list dzieci przyjętych - prosimy o systematyczne śledzenie bieżących informacji na naszej stronie internetowej lub na FACEBOOK-u, ponieważ podamy termin organizacji tzw. DNI OTWARTYCH (dla nowych przedszkolaków), podczas których będziecie Państwo podpisywać umowy o świadczenie usług przedszkola z dyrektorem przedszkola. Przypominamy, że nasze przedszkole jest przedszkolem publicznym i nie pobieramy od Państwa ŻADNYCH przedpłat (tzw. wpisowego)! Wszystkie zajęcia dodatkowe dla wszystkich dzieci są - bezpłatne!

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "PODWODNY ŚWIAT"

  27.03.2015

  Nasze przedszkole bierze udział w VII Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej (dla dzieci) na temat "Podwodny świat moich marzeń". Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 5,6-letnich. Celem konkursu jest umiejętne wykorzystanie komputera do wykonania kolorowej pracy graficznej (rysunku) w dowolnej aplikacji graficznej PAINT. Zapraszamy dzieci do udziału w tym ciekawym konkursie! Prace konkursowe powinny być wykonane w formacie A4 i wydrukowane. Dziecko może wykonać tylko jedną pracę. Prosimy o podpisanie pracy "z tyłu kartki" imieniem i nazwiskiem dziecka, prawidłowy wymagany podpis pod pracą wykonamy w przedszkolu. Jeżeli nasze starsze przedszkolaki potrafią już wykonać kolorowe rysunki w programie PAINT - to prosimy o składanie prac u nauczycielek do dnia 10 kwietnia 2015r. (na konkurs już wpłynęło kilka prac od naszych przedszkolaków).

 • MY - W KONKURSIE "BAZGROŁ 2015"

  27.03.2015

  Portale kulturalne "duże ka" oraz "Papierowy Pies" - ogłosiły konkurs plastyczno-literacki. Tematem konkursu jest napisanie i zilustrowanie bajki, baśni lub opowiadania przez dziecko i rodzica. Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, książek i działań twórczych wśród dzieci i dorosłych. Patronem Honorowym konkursu jest małżonka Prezydenta R.P. pani Anna Komorowska. W naszym przedszkolu odbyły się już dwa konkursy o podobnym charakterze zorganizowane przez p. Ewę Wiśniewską (w naszej bibliotece znajdują się już piękne bajki wykonane przez dzieci i rodziców). Spośród nagrodzonych prac z konkursów przedszkolnych zostaną przesłane przez nas na konkurs ogólnopolski - już wykonane wybrane prace. Fundatorami nagród konkursu ogólnopolskiego są polscy politycy. Mamy nadzieję, że prace naszych dzieci i ich rodziców znajdą uznanie w oczach jury!

 • KONKURS CZYTELNICZY "BRZECHWA DZIECIOM" ZAKOŃCZONY

  25.03.2015

  Zakończyliśmy II konkurs czytelniczy pt. „Brzechwa dzieciom”. W konkursie wzięło udział 62 dzieci. W dniu 24 marca najstarsze dziecko, które w tym dniu było w przedszkolu – Jaś W. z grupy „Jeżyki” wylosował 5 kart z prawidłowymi odpowiedziami. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do: Gabrysia G. i Zuzi K. z gr. „Biedronki”, Leny S. z gr. „Pszczółki”, Antosia M. z gr. „Jeżyki” oraz Majki B. z gr. „Motylki”. Wszystkie wylosowane dzieci otrzymały nagrody książkowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. Trzeci - ostatni w tym roku szkolnym konkurs, będzie z początkiem czerwca. Organizatorem konkursu była p. Hania Milczewska.

 • POWITALIŚMY WIOSNĘ NA SPORTOWO!

  23.03.2015

  Nareszcie mogliśmy radośnie powitać WIOSNĘ! W piatek, 20 marca 15r. - przeszliśmy wszyscy barwnym korowodem ulicami naszego osiedla z piosenkami i z kolorowymi gaikami-maikami przywołując ciepłą wiosenkę. A dziś, 23 marca 2015r. - wszyscy wzięliśmy udział w naszej przedszkolnej wiosennej olimpiadzie sportowej. Każda grupa zaprezentowała wesołą wiosenną piosenkę, a wszystkie dzieci brały udział w różnych sportowych konkurencjach przy słonecznej wiosennej pogodzie. Dla wszystkich uczestników były słodkie upominki, a każda grupa wiekowa - otrzymała od Pani Dyrektor nowe ciekawe zabawki!

 • PIERWSZE PRZEDSTAWIENIE PRZYGOTOWANE PRZEZ DZIECI W JĘZYKU ANGIELSKIM

  22.03.2015

  Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na przedstawienie pt: „Couch potato", które odbędzie się dnia 1 kwietnia 2015r. w naszym przedszkolu. W przedstawieniu wezmą udział nasi mali aktorzy z grup: Biedronki, Motylki, Żabki i Jeżyki. To nie jest Pryma Aprilis! Dzieci przygotowała Pani Joanna Waszak - nauczycielka języka angielskiego. Przedstawienie będzie znakomitą okazją do sprawdzenia znajomości języka angielskiego wśród aktorów i widzów! Zapraszamy! 

 • "NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY"

  20.03.2015

  Zbliża się Wielkanoc...i jak co roku zapraszamy Was z rodzicami do udziału w naszym świątecznym konkursie. W tym roku jego tematem jest WIELKANOCNY STROIK. Technika wykonania - dowolna. Prosimy o składanie prac konkursowych do dnia 30 marca 15r. w sali "Pszczółek" lub "Biedronek". Wśród prac konkursowych jury wybierze 5 najpiękniejszych, ale każda zgłoszona praca zostanie nagrodzona. Organizatorami konkursu są: Pani Dyrektor, p.Magdalena Kaczmarek, p. Dorota Karbowiak-Zalewska, p. Marzena Bartz. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 • ZAKOŃCZENIE KONKURSU "BAJKOWY LAS"

  20.03.2015

  Dzisiaj podsumowaliśmy przedszkolny etap konkursu plastycznego "Bajkowy las". Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. Po głosowaniu z udziałem wszystkich pracowników przedszkola - pierwsze miejsce przyznano Sebastiankowi Z. z gr. "Kreciki", miejsce drugie - Marysi C. z gr. "Kreciki", trzecie miejsce - Natanowi J. z gr. "Pszczółki" i czwarte miejsce - Zosi M. z gr. "Kreciki". Wyróżnienia otrzymali: Wiktor T. z gr. "Jeżyki", Zosia B. z gr. 'Kreciki", Zuzia B. z gr. "Motylki" i Amelka Z. z gr. "Ślimaczki". Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Prace dzieci, które zajęły 1,2,3 i 4 miejsce wysłaliśmy na ogólnopolski konkurs pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej p. Bronisława Komorowskiego. Życzymy Wam sukcesów!

 • POWITAMY WIOSNĘ NA SPORTOWO!

  18.03.2015

  W poniedziałek, 23 marca 15r. - powitamy w naszym przedszkolu WIOSNĘ. Po raz pierwszy powitamy ją na sportowo. Każda grupa zaprezentuje się w innej konkurencji i w innym kolorze. Będą także wiosenne piosenki, dyplomy i nagrody od Pani Dyrektor dla każdej grupy. Wiosno, wiosenko - gdzie jesteś - powiedz nam?

 • ŚWIEĆ Z NAMI NA NIEBIESKO DLA DZIECI Z AUTYZMEM

  11.03.2015

  Świeć z nami na niebiesko dla dzieci z autyzmem! Zapraszamy do przyłączenia się do akcji fundacji JiM – „Polska na niebiesko”! 2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, chcemy, żeby ludzie dowiedzieli się o autyzmie jak najwięcej. Świecąc z nami tworzysz lepszy świat dla dzieci z autyzmem! Autyzm diagnozuje się już u 1 dziecka na 100. Przedstawiamy kilka pomysłów na to jak możesz z nami świecić: 1. Załóż na siebie coś niebieskiego. 2. Przywieś niebieską kokardkę na antenie Twojego samochodu. 3. Pomaluj paznokcie na niebiesko. 4. Wejdź na https://www.facebook.com/jimhelp, pobierz JiMową żarówkę i ustaw ją jako zdjęcie profilowe. 5. Zaświeć niebieskim światłem w oknie. 6. Przyjdź na jedno z naszych wydarzeń i zaproś na nie swoich znajomych. 7. Wyślij list ze strony Polski na niebiesko do instytucji lub firmy,  i poproś ją, żeby świeciła z nami. 8. Zorganizuj swoje wydarzenie np. spotkanie dotyczące autyzmu.  9. Jeżeli ktoś zapyta o Twoje świecenie lub kolor niebieski koniecznie opowiedz mu o autyzmie. Autyzm - to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka  o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem mają trudność z nawiązywaniem kontaktu z innymi ludźmi. Często nie mówią. Tylko wczesna diagnoza i konsekwentna terapia dają im szansę na samodzielność. Akcję można śledzić na facebooku https://www.facebook.com/jimhelp i zaglądać na www.jim.org/PolskaNaNiebiesko. Zaświeć z nami 2 kwietnia br.!

 • II CZĘŚĆ KONKURSU CZYTELNICZEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

  10.03.2015

  Zapraszamy do udziału w II części naszego przedszkolnego konkursu czytelniczego. Tym razem pytania konkursowe poświęcone są bliskiej dzieciom- twórczości Jana Brzechwy. Zestaw pytań konkursowych przygotowała p. Hanna Milczewska. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola (z pomocą rodziców). Karty konkursowe - na półkach indywidualnych dzieci (w szatni). Osoby zainteresowane udziałem w konkursie - wrzucają wypełnione karty do skrzynki  - w szatni przedszkola! Dla wylosowanych zwyciężców - nagrody książkowe. Zapraszamy! Od wielu już lat - zapraszamy do naszej przedszkolnej biblioteki dla wszystkich przedszkolaków (książki - do wypożyczania do domu - sala nr 6 - sala "Motylków").

 • "SZPAK FRYDERYK" W TEATRZE

  10.03.2015

  Dnia 18 marca 2015r. - "Motylki" i "Jeżyki" pojadą do teatru im. A.Fredry w Gnieźnie na przedstawienie "Szpak Fryderyk". Wyjazd z przedszkola o godz. 8:15. (śniadanie w tym dniu - o 7:40). Powrót do przedszkola na obiad na godz. 12:00. Szczegóły - na karteczkach indywidualnych dla rodziców.

 • "BAŚŃ WIELKANOCNA"

  04.03.2015

  "Baśń wielkanocna - rzeżuchowy skarb" - to bajkowe zielone przedstawienie dla wszystkich przedszkolaków, na które zapraszamy dnia 11 marca 2015r. Przedstawienie odbędzie się w przedszkolu o godz. 11.45. Choć za oknami jeszcze zima - to już cieszymy się na zbliżające się Święta Wielkanocne i ciepłą WIOSNĘ! Kochane dzieci - zapraszamy!

 • KONKURS PLASTYCZNY "BAJKOWY LAS"- BĄDŹ JEGO UCZESTNIKIEM!

  03.03.2015

  Drogie dzieci, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „Bajkowy las”Konkurs organizowany jest  w ramach akcji Dni Przyjaciół Lasu z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lasu, a honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W pracy konkursowej możecie przedstawić swoje wyobrażenie bajkowego lasu, jakie znacie ze swoich ulubionych bajek i opowieści. Prace należy wykonać na wybranym materiale (papier, karton, płótno, itp.) w formacie A4 i dostarczyć do przedszkola do 5 marca ( do sali gr. „Kreciki”). Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są drobne nagrody, a najlepsza praca zostanie wysłana do Warszawy i weźmie udział w konkursie ogólnopolskim. Drodzy Przyjaciele Lasu, zapraszamy do udziału w konkursie. Organizatorami są p. E. Wiśniewska i A. Jakubowska.

 • WYCIECZKA DO "DINO-ŚWIATA"

  02.03.2015

  "Dinozaury" - to tematyka kompleksowa aktualnego tygodnia pracy wychowawczo-dydaktycznej w grupach "Pszczółek" i "Krecików". W związku z tym, że w naszym mieście jest także jeden tajemniczy "Dinuś" - to plac zabaw "Dino- Świat" - "Pszczółki" i "Kreciki" wybierają się tam dnia 6 marca 2015r. autokarem. Wyjazd z przedszkola o godz. 9.15. Szczegółowe informacje na karteczkach dla rodziców. Życzymy Wam wesołej zabawy!

 • NIEDŁUGO - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

  27.02.2015

  Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego przedszkola - w m-cu marcu odbędzie się uroczystość pasowania na przedszkolaka - w tym roku - dnia 13 marca 15r.piątek). Rodziców "Pszczółek" zapraszamy na godzinę 11.30, a rodziców "Krecików" na godzinę 12.30. W programie część artystyczna w wykonaniu dzieci, przedstawienie teatralne dla wszystkich uczestników pasowania, słodki poczęstunek i niespodzianki dla dzieci. Szczegóły w zaproszeniach indywidualnych dla rodziców. Zapraszamy!

 • TO JUŻ KONIEC FERII ZIMOWYCH

  26.02.2015

  Kochane Dzieci! Ogłaszamy z dniem 27 lutego 15 - koniec ferii zimowych :)) Cieszymy się, że wiele z Was postanowiło spędzić ferie z nami w przedszkolu! Dziękujemy też za karteczki z pozdrowieniami od dzieci, które spędzały ferie wypoczywając w różnych zakątkach Polski. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas! Ale niestety - to już koniec zimowego odpoczynku! Spotykamy się wszyscy w poniedziałek - 2 marca 15r. Czekamy na Was! Do zobaczenia!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 892519

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...