Nawigacja

 • KONKURS PLASTYCZNY "BAJKOWY LAS"

  Drogie dzieci, serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „Bajkowy las”Konkurs organizowany jest  w ramach akcji Dni Przyjaciół Lasu z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lasu, a honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W pracy konkursowej możecie przedstawić swoje wyobrażenie bajkowego lasu, jakie znacie ze swoich ulubionych bajek i opowieści. Prace należy wykonać na wybranym materiale (papier, karton, płótno, itp.) w formacie A4 i dostarczyć do przedszkola do 5 marca ( do sali gr. „Kreciki”). Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są drobne nagrody, a najlepsza praca zostanie wysłana do Warszawy i weźmie udział w konkursie ogólnopolskim. Drodzy Przyjaciele Lasu, zapraszamy do udziału w konkursie. Organizatorami są p. E. Wiśniewska i A. Jakubowska.

 • WYCIECZKA DO "DINO-ŚWIATA"

  02.03.2015

  "Dinozaury" - to tematyka kompleksowa aktualnego tygodnia pracy wychowawczo-dydaktycznej w grupach "Pszczółek" i "Krecików". W związku z tym, że w naszym mieście jest także jeden tajemniczy "Dinuś" - to plac zabaw "Dino- Świat" - "Pszczółki" i "Kreciki" wybierają się tam dnia 6 marca 2015r. autokarem. Wyjazd z przedszkola o godz. 9.15. Szczegółowe informacje na karteczkach dla rodziców. Życzymy Wam wesołej zabawy!

 • NIEDŁUGO - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

  27.02.2015

  Zgodnie z wieloletnią tradycją naszego przedszkola - w m-cu marcu odbędzie się uroczystość pasowania na przedszkolaka - w tym roku - dnia 13 marca 15r.piątek). Rodziców "Pszczółek" zapraszamy na godzinę 11.30, a rodziców "Krecików" na godzinę 12.30. W programie część artystyczna w wykonaniu dzieci, przedstawienie teatralne dla wszystkich uczestników pasowania, słodki poczęstunek i niespodzianki dla dzieci. Szczegóły w zaproszeniach indywidualnych dla rodziców. Zapraszamy!

 • TO JUŻ KONIEC FERII ZIMOWYCH

  26.02.2015

  Kochane Dzieci! Ogłaszamy z dniem 27 lutego 15 - koniec ferii zimowych :)) Cieszymy się, że wiele z Was postanowiło spędzić ferie z nami w przedszkolu! Dziękujemy też za karteczki z pozdrowieniami od dzieci, które spędzały ferie wypoczywając w różnych zakątkach Polski. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas! Ale niestety - to już koniec zimowego odpoczynku! Spotykamy się wszyscy w poniedziałek - 2 marca 15r. Czekamy na Was! Do zobaczenia!

 • PRZEDSTAWIENIA W WOK

  18.02.2015

  23 lutego 15r. (poniedziałek) dzieci z grup "Jeżyki", "Kreciki" oraz "Motylki" jadą na godz. 10:00 do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Hrabia Gustaw i mądrość Klementyny" natomiast gr. "Ślimaczki", "Pszczółki", "Żabki" oraz "Biedronki" obejrzą również w WOK przedstawienie "Zwariowane historie Margolci i Antosia" w dniu 24 lutego 15r. (wtorek) również o godz. 10:00. Wyjazd z przedszkola autokarem ok. godz.9.15 - powrót na obiad.

 • ŚWIATOWY "DZIEŃ KOTKA"

  17.02.2015

  17 lutego - obchodzimy na całym świecie święto kotków, naszych miłych zwierzątek domowych. My także obchodzimy to święto! W tym dniu - w naszym przedszkolu było wiele kotków - wszystkie dzieci były ubrane w "kocie barwy", miały maski, a ich twarze zdobiły namalowane kocie wąsy i noski. Było wiele zabawy i kocich konkursów, m.in. łapanie myszki i zabawy kłębuszkowe. Organizatorką Dnia Kotka była p. Paulina Jałocha, która przygotowała dla dzieci wspaniałą książkę do czytania z grupą. Miaaauuuuuu!

 • WALENTYNKOWA SKRZYNKA POCZTOWA

  13.02.2015

  Od wielu lat w naszym przedszkolu obchodzimy Walentynki. W tym roku zachęcamy wszystkich do własnoręcznego wykonania kolorowej "Walentynki" dla koleżanki lub kolegi z przedszkola. "Walentynkowa skrzynka pocztowa" znajduje się w szatni - można do niej wrzucić "Walentynkę" i w ten sposób przekazać wyrazy sympatii ulubionej osobie! Wysłannik Św. Walentego w naszym przedszkolu - p. Magdalena Kaczmarek prosi o zaadresowanie i podpisanie "Walentynki" tak, aby obdarowany poznał nadawcę! W dniu Św. Walentego - "Walentynki" za pośrednictwem walentynkowej poczty - dotrą do adresatów!

 • PRACA PRZEDSZKOLA W CZASIE FERII ZIMOWYCH

  10.02.2015

  W tym roku szkolnym ferie zimowe dla dzieci w naszym województwie przypadają na dni od 16 do 27 lutego 15r. Drodzy Rodzice! INFORMUJEMY, ŻE PODCZAS FERII PRACA NASZEGO PRZEDSZKOLA JEST ZORGANIZOWANA TAK, JAK ZWYKLE W GODZINACH 6.30. - 16.30. (nie pełnimy tzw. dyżuru i nie prowadzimy odrębnych zapisów dzieci na ferie). Kochane Przedszkolaki! Zapraszamy do zabawy i nauki!

 • KONKURS NA NAJCIEKAWSZEGO BAŁWANKA ROZSTRZYGNIĘTY

  09.02.2015

  6 lutego 2015r odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom naszego przedszkolnego konkursu plastycznego pt „NAJCIEKAWSZY BAŁWANEK” zorganizowanego przez panią Paulinę Jałocha. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy z naszego przedszkola, a ich zadaniem było wykonanie bałwanka (techniką dowolną). Konkurs rozstrzygnęły głosy oddane przez pracowników przedszkola.Wszystkie prace konkursowe były bardzo ciekawe. Pani Dyrektor Wiesława Filipiak wręczyła nagrody laureatom: I miejsce zajęła grupa „Pszczółek”, II miejsce grupa Krecików”, III miejsce grupa „Ślimaczków”, Pozostałe prace również zostały wyróżnione i nagrodzone. WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY!

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAPISÓW DZIECI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/16

  12.01.2015

  Zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/16 - dotyczą nie tylko dzieci nowych, ale także dzieci, które już uczęszczają do naszego przedszkola w roku szkolnym 2014/15. Wszyscy rodzice obecnych przedszkolaków, którzy chcą, aby dziecko uczęszczało do nas także w przyszłym roku szkolnym - otrzymają od nauczycielek druki deklaracji o uczęszczaniu dziecka na przyszły rok szkolny.Rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola wypełniają "DEKLARACJE". Rodzice nowych kandydatów na przedszkolaków wypełniają "WNIOSKI".Informujemy, że wniosek o przyjęcie dziecka do naszego przedszkola od 1 września 2015r. - jest do pobrania w kancelarii przedszkola w godzinach od 8.00. do 15.00. (wnioski wydajemy od dnia 12 stycznia 15r. od godziny 13.00.). Druk wniosku można pobrać także  z naszej strony internetowej (w zakładce "oferta przedszkola"). Prosimy o osobisty zwrot wypełnionego i podpisanego wniosku (do przedszkola). INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI 5-LETNICH (ROCZNIK 2010): dzieci 5-letnie podlegają obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu (tzw. zerówka); dzieci mogą je realizować także (jak zwykle) w naszym przedszkolu (od 1 września 2015r. będą funkcjonować u nas grupy dla dzieci 5-letnich). Po zakończeniu roku szkolnego 2015/16 - dzieci z rocznika 2010 - pójdą od 1.09.16r. wszystkie do I klasy szkoły podstawowej (jako 6-latki).

 • ZAPISY DZIECI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015/16 - OGŁOSZENIE!

  11.01.2015

  PRZEDSZKOLE NR 6 „PSZCZÓŁKA MAJA” Września, ul. Zielonogórska 17 (Os. Sławno)
  tel. (61) 4361-355 lub (61) 6402-420; przedszkole-6@wrzesnia.pl przyjmuje w dniach od 12 stycznia do 27 lutego 2015 zapisy dzieci: 3, 4 i 5 – letnich (rocznik: 2012, 2011, 2010) oraz 2,5 – letnich (rocznik: 2013) NA ROK SZKOLNY 2015/16.

  Zapisy - w godzinach od 8.00. do 15.00. Wniosek (zgłoszenie) – do pobrania w kancelarii przedszkola lub na stronie internetowej. W OFERCIE M.IN.:
  • Odpłatność za usługi przedszkola: 1,00 zł za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu ponad 5 bezpłatnych godzin (od 20,00 zł za 6 godzin pobytu/ za 1 miesiąc – do 115,00 zł za 10 godzin pobytu/za 1 miesiąc); zwrot odpłatności za każdy dzień nieobecności dziecka w przedszkolu z odpłatności za usługi przedszkola i za wyżywienie
  • Duży zielony plac zabaw, bogata baza dydaktyczna, wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  • Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci - bezpłatne
  • Realizacja nowoczesnych metod pracy z dzieckiem (w tym - Naturalna Nauka Języka). ZAPRASZAMY !

 • SZALONA LOKOMOTYWA

  29.01.2015

  2 lutego 15 - o godzinie 9.00. - w poniedziałek - przez nasze przedszkole przejedzie...SZALONA LOKOMOTYWA! To tajemnicza lokomotywa z wagonikami, która podąża od stacji do stacji i zabiera wciąż nowych pasażerów (dzieci), którzy później stają się postaciami z wierszy poety Juliana Tuwima. Przedstawienie opiera się na współpracy z dziećmi, które biorą czynny udział w występach. Dzieci zobaczą dużą ilość różnych kolorowych rekwizytów i kostiumów. Zapowiada się wesoła zabawa!

 • EKO-BARTEK ZAPRASZA DZIECI

  28.01.2015

  Dnia 30 stycznia 14 (piątek) wraz z Eko-Misiem-Bartkiem zapraszamy dzieci na przedstawienie w wykonaniu Teatru Urwis. Spektakl ekologiczny- wesoły Miś Bartek w przystępny sposób uczy dzieci ekologicznego podejścia do otaczającego świata. Dzieci poznają podstawowe zasady dbania o środowisko (oszczędzanie wody, segregacja śmieci, recykling itp.). Przedstawienie odbędzie się w naszym przedszkolu o godz. 11.45. W imieniu Misia - zapraszamy!

   

 • NASZ PRZEDSZKOLNY BAL PRZEBIERAŃCÓW

  16.01.2015

  W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale! Przymierzamy wstążki, szale, Wybieramy się na bale. Kolorową maskę bierz, baw się z nami, jeśli chcesz! W karnawale, w karnawale, przystrojone wszystkie sale. Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy…Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na nasz wielki przedszkolny bal przebierańców "W podróży z wenecką maską"! Bal odbędzie się dnia 3 lutego 15r. Bardzo prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów karnawałowych!

 • FOTOREPORTAŻ ZE SPOTKANIA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W GRUPIE "JEŻYKÓW"

  21.01.2015

  W każdej grupie wiekowej w naszym przedszkolu aktualnie odbywają się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka...Wszystkie dzieci przygotowały dla miłych gości prezenty i małe przedstawienia. Dziś na stronie internetowej www.wrzesnia.naszemiasto.pl pojawił się fotoreportaż ze spotkania z naszymi gośćmi w grupie "Jeżyków" - serdecznie zapraszamy oglądania: http://wrzesnia.naszemiasto.pl/artykul/dzien-babci-i-dziadka-w-przedszkolu-pszczolka-maja-zdjecia,3251902,gal,t,id,tm.html (zdjęcia ze spotkań w innych grupach wiekowych - w naszym albumie fotograficznym).
   

 • NASZ SUKCES NA GMINNYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD 2015!

  20.01.2015

  W poniedziałek, 19 stycznia odbył się I Gminny Przegląd Kolęd 2015. W  przesłuchaniach wzięło udział ponad 50 wokalistów. Młodzi artyści prezentowali się w utworach świątecznych i kolędach. Występy oceniało jury w  składzie: ks. Łukasz Jaworski, Szymon Krajniak oraz Jacek Rybczyński. Nasze przedszkole reprezentowaly trzy dziewczynki: Kasia S. z gr. "Jeżyki", Agatka W. z gr. "Motylki" oraz Ola J. z gr. "Żabki".  W kategorii Przedszkola - Ola J. zajęła drugie miejsce piosenką "Santa" (śpiewała w języku angielskim). Wszystkim dziewczynkom gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów! Gala laureatów przeglądu odbędzie się w niedzielę, 25 stycznia 15 o godz.15.00. w sali widowiskowej Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Podczas gali zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

 • ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA OTWARTE

  13.01.2015

  Kochani Rodzice! Zapraszamy Was do naszego przedszkola na pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia otwarte. Zaprezentujemy naszą wiedzę i umiejętności, jakie zdobyliśmy uczestnicząc w wielu zajęciach edukacyjnych i zabawach. "Ślimaczki" zapraszają na dzień 28 stycznia 15 na godz. 9.30.; "Pszczółki" - na dzień 21 stycznia 15r. na godz. 9.30.; "Biedronki" - na 30 stycznia 2015r. na godz. 9.30.; a "Kreciki" na dzień 16 stycznia 15r. na godz. 9.15.; "Jeżyki" zapraszają dnia 26 stycznia 15r. na godz. 9.30.; "Motylki" - 27 stycznia 15r. na godz. 9.30., a "Żabki" - na dzień 20 stycznia 15r. na godz. 9.15. PRZEDSZKOLAKI WRAZ Z PANIAMI NAUCZYCIELKAMI

 • ZAPRASZAMY BABCIE I DZIADKÓW!

  09.01.2015

  Kochani, dziś okazja rzadka – mamy zaproszenia na Dzień Babci oraz Dziadka! Jak wiecie jest ich czworo, co można sprawdzić, gdy się razem zbiorą. Wciąż mówią wtedy o tych latach, gdy jeszcze dzieckiem była twoja mama i twój tata…A teraz, jak ten czas wciąż leci - cieszą się z dzieci swoich dzieci. Więc dziś spróbujcie zapamiętać: czym są dla dziadków ich wnuczęta? I pięknej szansy nie przegapcie: kochajcie dziadków swych i babcie! Kochane Babcie! Drodzy Dziadkowie! Serdecznie zapraszamy na miłe uroczystości z okazji Waszego Święta. "Ślimaczki" zapraszają na dzień 27.01.15 na godz. 12.30, "Pszczółki" na dzień 19.01.15 na godz. 12.30., a "Biedronki" na dzień 22.01.15 na godz. 13.00. Uroczystość u "Krecików" odbędzie się dnia 26.01.15 o godz. 12.30, u "Jeżyków" dnia 21.01.15 o godz. 12.30., u "Motylków" dnia 20.01.15 o godz. 13.00. "Żabki" zapraszają na dzień 23.01.15 na godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy i czekamy na miłych gości! 

 • NA NOWY ROK 2015...

  27.12.2014

  Radosnego i dobrego Nowego Roku 2015...z marzeniami, o które warto walczyć; z radościami, którymi warto się dzielić; z przyjaciółmi, z którymi warto być i z nadzieją, bez której nie da się żyć! Życzymy Wszystkim - SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 • NA ŚWIĘTA ŻYCZYMY WAM...

  19.12.2014

  Na Święta Bożego Narodzenia wszystkim naszym dalekim i bliskim życzymy - Nadziei – by nie opuszczała, Radości – by rozweselała, Miłości – by obrodziła, Dobroci – by zawsze była...WESOŁYCH ŚWIĄT!!! 

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 877863

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...