Nawigacja

 • ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE U "MOTYLKÓW"

  10.02.2016

  A U "MOTYLKÓW" - CIEKAWE ZAJĘCIA - JAK CO DZIEŃ! Wesołe, dostosowane dla maluszków opowiadanie "Co to jest?" stanowi podstawę do wielu różnych ciekawych działań: dzieci malują Ziemię, słuchają opowiadania czytanego przez p. Hanię Milczewską, wspólnie i samodzielnie czytają o kosmosie i ufoludkach, znakomicie już rozpoznają karteczki z imionami, w kolorowych okularach wspólnie z MIsiem Haribo oglądają planety, wykonują zadania dostosowane do umiejętności, śpiewają, tańczą i gr...ają na prostych instrumentach muzycznych. Nasze przedszkole zapewnia dzieciom warunki do zdobywania nowych umiejętności i systematycznego pogłębiania wiedzy, umożliwia poznawanie świata przez samodzielne eksperymentowanie i badanie otoczenia. Już od najmłodszych lat - wprowadzamy dzieci w świat ludzi czytających i piszących. Dziecko, które chodzi do przedszkola, ma więcej możliwości poznawania i odkrywania świata!

 • WALENTYNKI! WALENTYNKI!

  10.02.2016

  Drogie dzieci! Jak co roku w naszym przedszkolu na korytarzu stanie „Walentynkowa Skrzynka Pocztowa”. W związku z tym, zachęcam was do stworzenia własnej WALENTYNKI dla osoby, którą darzycie szczególną sympatią! Walentynkę (karteczkę) można wrzucić do naszej skrzynki - do piątku (do popołudnia). Św. Walenty w poniedziałek (15 lutego) przekaże ją ulubionej przez was osobie. Bardzo proszę, jako pomocnik Św. Walentego, abyście zaznaczyli (napisali) od kogo i dla kogo przeznaczona jest wasza WALENTYNKA. Pozdrawiam !!!  (Pomocnik Św. Walentego – p. Magda)
   

 • ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

  07.02.2016

  Drodzy Rodzice! Rozpoczynamy cykl zajęć otwartych, podczas których będziecie mieli Państwo okazję do uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych i do poznania procesu nabywania wiedzy i umiejętności przez dzieci w naszym przedszkolu. "Pszczółki" i p. Magdalena Kaczmarek - zapraszają dnia 9 lutego 16 na godz. 9.15.; "Biedronki" z p. Marzeną Bartz - zapraszają dnia 16 lutego 16 na godz. 9.15. oraz "Ślimaczki" wraz z p. Arletą Kmieciak - na dzień 17 lutego 16 na godz. 9.30. Zajęcia otwarte w grupach dzieci młodszych odbędą się w marcu i kwietniu 16r. Szczegóły - w zaproszeniach!

 • REKRUTACJA - ZAPISY DZIECI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2016/17

  05.02.2016

  Informujemy, że rekrutacja nowych przedszkolaków na rok szkolny 2016/17 - rozpoczyna się w naszym przedszkolu dnia 22 lutego 2016 r. i trwać będzie do dnia 31 marca 2016r. Szczegółowe zasady rekrutacji zostały podane do wiadomości rodziców na naszej stronie internetowej w zakładce "Rekrutacja 2016/17". oraz na stronie internetowej Urzędu Mista i Gminy Września. W najbliższym czasie - podamy wzór wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola.

 • BABCIE I DZIADKOWIE - GOŚCIE "MOTYLKÓW"

  09.02.2016

  Gdzie można było spotkać dzisiaj SURER BABCIE, SUPER DZIADKÓW i NAJWSPANIALSZYCH WNUCZKÓW I WNUCZKI NA ŚWIECIE? U naszych najmłodszych "Motylków"! Maluszki znakomicie przygotowały uroczystość dla miłych gości. Były piosenki, wiersze i tańce oraz super zdjęcia na pamiątkę!

 • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA U "ŻABEK"

  09.02.2016

  Złóżmy dzisiaj wszystkim dziadkom najlepsze życzenia - zdrowia, szczęścia, pomyślności, a także powodzenia! To miłe słowa skierowane do kochanych babć i dziadków "Żabek". Na zakończenie uroczystości wszyscy wytrwale pozowali do super zdjęć!

 • BABCIE I DZIADKOWIE U "KRECIKÓW"

  09.02.2016

  Dziadek i babcia też byli dziećmi, czasami grzeczni, czasem niegrzeczni. Babcią lub dziadkiem kiedyś będziemy, tacy jak oni właśnie być chcemy! Tak powitały "Kreciki" na miłej uroczystości babcie i dziadków. Więcej zdjęć na naszej stronie internetowej.

 • BAL "PSZCZÓŁEK"

  09.02.2016

  Bal, bal, bal, wspaniały bal,kKarnawał już puka do drzwi, bal, bal, bal , przebierańców bal, każdy o nim śni..."Pszczółki" pięknie przebrane także wzięły udział w naszym wielkim balu karnawałowym!

 • BAL KARNAWAŁOWY

  04.02.2016

  Jak karnawał - to bal karnawałowy w naszym przedszkolu! Przybyło tak wiele różnych tajemniczych postaci, że policzyć trudno...Nasi mali przebierańcy uczestniczyli w bardzo ciekawej i wesołej podróży po wszystkich kontynentach - przeżywali zajmujące przygody i wykonywali różne zadania! WIELE ZDJĘĆ - W NASZYM ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

 • "SZPAK FRYDERYK" JEDZIEMY DO TEATRU

  03.02.2016

  Dnia 4 lutego 16 - "Kreciki" i "Jeżyki" jadą do Teatru Fredry w Gnieźnie na przedstawienie "Szpak Fryderyk" To wspaniała propozycja dla najmłodszych widzów. Magia teatru może wykreować baśniową rzeczywistość – szaloną i mądrą zarazem, a poprzez swoją głęboko humanistyczną wymowę uczy miłości i wzajemnego zrozumienia. Szpak Fryderyk to zabawna historia, która uczy, że nie należy niczego ani nikogo oceniać po pozorach. Wyjazd z przedszkola o godz. 8.15. Śniadanie w przedszkolu o godz. 7.45. Prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci! Powrót - do przedszkola na obiad. Zapraszamy!

 • BABCIE I DZIADKOWIE U "JEŻYKÓW"

  02.02.2016

  Kochani dziś okazja rzadka u "Jeżyków" mamy dziś Dzień Babci oraz Dziadka! A więc z życzeniami wszystkie wnuki stoją tu przed Wami!

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA U "PSZCZÓŁEK"

  02.02.2016

  Dla kogo jest ten wierszyk i życzenia od dzieci?Już wiecie! Oczywiście dla wszystkich babć i dziadków na świecie! "Pszczółki" gościły dziś babcie i dziadków z okazji ich miłego święta! Mimo małej tremy - zaprezentowały się bardzo dobrze! Kochani! Dziękujemy za tak liczne przybycie!

 • SPORTOWE PODWÓRKO - KONKURS

  28.01.2016

  Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "PODWÓRKO - SPORTOWE PODWÓRKO". Tematem przewodnim konkursu jest zachęcanie dzieci i ich rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wyobraźcie sobie - jak mogłoby wyglądać dzisiejsze sportowe podwórko, które zachęcałoby rodziny do częstszego aktywnego spędzania wolnego czasu. Jakie sprzęty, jakie zabawki powinny się tam znaleźć? A może można w inny sposób zmotywować rodziny do tej formy aktywności? Technika prac - dowolna, forma płaska, format A3. Termin składania prac do 4 lutego 2015 (w sali nr 3 lub nr 4). Najlepsze prace zostaną wysłane przez nas na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "PODWÓRKO - SPORTOWE PODWÓRKO" organizowany przez MDK w Słupsku.

 • "MOTYLKI" SZUKAJĄ ZIMOWEJ KRAINY BAŁWANKÓW

  27.01.2016

  Dzisiaj, 27 stycznia 15- sala "Motylków" zmieniła się w zimową krainę bałwanków. Wszyscy byli ubrani w zimowe barwy - na biało! Pani Hanna Milczewska przygotowała dla małych poszukiwaczy zimowej krainy wiele ciekawych zadań. Najważniejszym zadaniem była pomoc bałwankowi w odnalezieniu drogi do zimowej białej krainy. Dzieci wyruszyły w podróż ubrane w ciepłą odzież, pokonując zaspy śnieżne, silny wiatr oraz wielki mróz. Gdy dotarły do krainy, gdzie mieszkały bałwanki, musiały wąską dróżką przejść na drugą stronę. Jednak, żeby wejść do krainy bałwanków musiały spełnić dwa warunki: mieć na sobie coś białego oraz być bałwankiem! Z tym pierwszym warunkiem sobie poradziły, bo przecież przyszły dzisiaj do przedszkola ubrani na biało, ale jak stać się bałwankiem? Otrzymały od pani Hani emblemat bałwanka i już mogły wejść do środka. Tam bałwanki przygotowały dla nich różne zadania. Dzieci odszukiwały literki „B,b”, odgadywały co ukryło się pod białym materiałem (śniegiem), bawiły się z literkami - dużymi i małymi „B,b”. Potem razem zatańczyły „Zimową poleczkę”. Na zakończenie wykonały portret bałwanka oraz za pomocą stempelków z ziemniaków i białej farby stworzyły wiele płatków śniegowych, aby bałwankom już nie zabrakło śniegu tej zimy!

 • "MOTYLKI" WYBIERAJĄ SIE NA NARTY

  27.01.2016

  W naszym przedszkolu już maluszki zostają czytelnikami! Realizujemy metodę naturalnej nauki języka, dzieci czytają wesołe i bardzo ciekawe duże i małe książki, dzięki którym nie tylko poznają otaczający świat, ale także odnoszą sukcesy w czytaniu. W tym tygodniu "Motylki" wraz z panią Hanną Milczewską czytają wspólnie książkę pt. „Na narty”. Rozmawiały o częściach garderoby, jaką trzeba przygotować jeżeli chce się jeździć na nartach i nie zmarznąć. Dowiedziały się także, że wszystkie dzieci muszą obowiązkowo mieć na głowie kask, który chroni ją podczas upadku. Przedszkolaki miały również okazję do przymierzenia stroju narciarza i chociaż był trochę za duży to jednak zabawa była wspaniała! Najlepsze jednak były buty narciarskie (oj! strasznie ciężkie) oraz gogle.

 • ZAPRASZAMY NA NASZ BAL KARNAWAŁOWY!

  26.01.2016

  KARNAWAŁ! KARNAWAŁ! Kochane Przedszkolaki w imieniu Teatru Pomarańczowy Cylinder - zapraszamy Was na wielki przedszkolny bal karnawałowy, który odbędzie się w przedszkolu dnia 3 lutego 15. Drodzy Rodzice - prosimy o przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci!

 • BRAWO - FILIP!

  26.01.2016

  10 stycznia 2016r. Wrześnianie już po raz 24 wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wśród uczestników „Sztafety po światełko do nieba” organizowanej przez Klub Biegacza „Kosynier” znalazł się przedstawiciel naszego przedszkola Filip T. z grupy „Pszczółki”. Nasz kolega przebiegł 5 okrążeń, czyli 2 kilometry i dołączył do grupy 821 uczestników, którzy zdobyli dla WOŚP 4123 złote przebiegając łącznie 5300km. Filip zdobył medal, certyfikat i nasze wielkie uznanie! Jesteśmy z ciebie dumni Filipie!

 • GMINNY PRZEGLAD KOLĘD

  14 stycznia 2016r. braliśmy udział w Pierwszym Gminnym Konkursie Kolęd. Przedstawicielkami naszego przedszkola były: Maja z „Pszczółek”, która z zespołem dzieci z grupy śpiewała kolędę „Świeć gwiazdeczko” oraz Oliwia z grupy „Biedronki”, która śpiewała kolędę w języku angielskim. Obie nasze reprezentantki świetnie się zaprezentowały, nie zdradzając tremy przed publicznością. Jesteśmy z nich bardzo dumni i gratulujemy!

 • PSZCZÓŁKI W ARCE

  25.01.2016

  Przed feriami zimowymi, 12 stycznia 16-  "Pszczółki" z p. Magdaleną Kaczmarek - złożyły wizytę w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym "ARKA" we Wrześni. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe (były piękne wiersze, gra na instrumentach muzycznych i kolędy). Wychowankowie ośrodka przygotowali program artystyczny - zaśpiewali i zatańczyli specjalnie dla nas. Potem był czas na wspólną zabawę! Był to piękny, uczący nas wszystkich integracji i empatii dzień. Cieszymy się z tego, że nasza współpraca z Ośrodkiem ARKA pozwala nam na poznawanie nowych, ciekawych ludzi i wspólne przeżywanie pięknych chwil!

 • KOCHANE BABCIE, DRODZY DZIADKOWIE - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  07.01.2016

  Kochane Babcie! Drodzy Dziadkowie! W imieniu naszych przedszkolaków zapraszamy na uroczystości z okazji Waszego miłego święta! "Żabki" zapraszają na dzień 5 lutego 2016 na godz.13.00., "Pszczółki" na 2 lutego 16 na godz. 13.00., "Motylki" - 9 lutego 2016 na godz.12.30., "Kreciki" - 5 lutego 2016 na godz. 12.30., "Ślimaczki" na dzień 15 stycznia 2016 na godz.12.30., "Biedronki" - 15 stycznia 2016 na godz.13.00. i "Jeżyki" na dzień 2 lutego 2016 na godz.12.30. Będzie nam bardzo miło Państwa gościć u nas!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 1121762

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...