Nawigacja

 • WITAMY!

  01.09.2014

  Kochani! To dla Was ta piękna czerwona róża - na miłe powitanie w nowym roku szkolnym 2014/15! Dziś - 1 września 14r. - z radością powitaliśmy Was po wakacjach! Drodzy Rodzice! W tym tygodniu, tj. od 1 do 5 września - m.in. podejmiecie Państwo decyzję o sposobie wpłacania odpłatności za usługi naszego przedszkola (przelewem lub gotówką) oraz wypełnicie oświadczenia - zgody na uczestnictwo dziecka w nauce religii (dzieci starsze, zajęcia rozpoczynają się w przyszłym tygodniu). Zebrania z rodzicami odbędą się w przyszłym tygodniu (o terminach poinformujemy). Dziękujemy wszystkim za terminowe wypełnienie i dostarczenie umów. Umowy podpisane przez dyrektora przedszkola - wydają Państwu nauczycielki dziecka. Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym rozszerzyliśmy program realizacji zajęć z języka angielskiego dla wszystkich dzieci - zajęcia w każdej grupie wiekowej będą się odbywać co najmniej 3 razy w tygodniu! Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci są w naszym przedszkolu - bezpłatne! Plan zajęć podamy po 8 września br. Prosimy pamiętać o podstawowej wyprawce dla dziecka (szukamy na naszej str. internetowej w zakładce - oferta przedszkola - wyprawka przedszkolaka lub pobieramy u intendentki). Jeszcze raz - SERDECZNIE WITAMY!

 • INFORMACJE NA TEMAT TZW. WYPRAWKI PRZEDSZKOLAKA

  25.08.2014

  Drodzy Rodzice! Prosimy, abyście nie kupowali dzieciom artykułów do prac plastycznych: malowania, rysowania, wycinania itp. (czyli np. kredek, farb i pędzli, bloków rysunkowych, nożyczek itp.) - ponieważ - jak w roku ubiegłym - zamówimy dla wszystkich grup dzieci jednakowe zestawy (informację nt. opłaty za wszystkie materiały pomocnicze potrzebne dziecku do przedszkola przekażemy Państwu na początku roku szkolnego). Prosimy jednak spojrzeć w zakładkę OFERTA PRZEDSZKOLA - WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA na naszej stronie internetowej - znajdziecie tam Państwo zestaw przedmiotów niezbędnych dziecku od pierwszego dnia pobytu w przedszkolu. Są to np. ręcznik czy też buciki na zmianę itp. Prosimy o wyposażenie przedszkolaka w te niezbędne materiały i dostarczenie do naszego przedszkola dnia 1 wrzesnia 14r. Dziekujemy! 

 • UMOWY W SPRAWIE KORZYSTANIA Z USŁUG NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZK. 2014/15

  25.08.2014

  Drodzy Rodzice! Bardzo dziękujemy za zwrot wypełnionych umów o korzystanie z usług naszego przedszkola w roku szkolnym 2014/15. Umowę, podpisaną przez dyrektora przedszkola otrzymacie Państwo z rąk wychowawcy dziecka w dniu 1 września 14r. Rodziców kilkorga dzieci, którzy jeszcze do dnia dzisiejszego nie zwrócili umowy - prosimy o jej przekazanie do nas - w dniach od 25 do 29 sierpnia 14r. Dziękujemy!

 • JUŻ NIEDŁUGO WASZ PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PO WAKACJACH!

  25.08.2014

  Kochani! Już niedługo - spotkamy się po upalnych wakacjach! Czekają na Was wesołe książeczki, smaczne obiadki, wspólne zabawy, misie, lalki, klocki, samochodziki, układanki, klocki i NASZE UŚMIECHY! Bardzo nam miło, że z usług naszego przedszkola zechciało skorzystać tak wiele dzieci z rodzicami! Dziękujemy! Spotykamy się dnia 1 września 14r. Czekamy na Was, jak zwykle, od godziny 6.30. - w godzinach, które zadeklarowali rodzice wcześniej - w umowach o korzystanie z usług przedszkola! Przygotowujemy dla Was kolorowe sale i zabawki. Jak co roku - SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 

 • KOLEJNE WAKACYJNE ATRAKCJE

  04.08.2014

  Minęła już połowa wakacji...A tu - już 5 sierpnia 2014r. na godzinę 10:00 dzieci pojadą do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. Wezmą udział w spektaklu interaktywnym pt:„Zdecydujcie o tej bajce”. Interaktywność spektaklu polega na chwilowym zatrzymywaniu akcji przedstawianej przez kukiełki, po to - by wspólnie z bohaterami zastanowić się, co może wydarzyć się dalej. Natomiast 18 sierpnia 2014r. dzieci udają się na godzinę 9:30 do Biblioteki Publicznej - Oddział Dziecięcy we Wrześni. Wezmą udział w ciekawych zabawach pod hasłem „Biblioteczne atrakcje – zero nudy w wakacje”. Wszystkie wakacyjne atrakcje dla dzieci - są bezpłatne!

 • JUŻ - PO WYCIECZCE DO PARKU

  28.07.2014

  21 lipca 14r. grupa wakacyjna wraz z panią Magdą wybrała się na wycieczkę do parku im. J. Piłsudskiego. Przez cały ranek dzieci bawiły się na doskonale wyposażonym placu zabaw - korzystały z kolorowych zjeżdżalni, huśtawek, piaskownic i ścianek wspinaczkowych - specjalnie przygotowanych dla dzieci. Wszyscy spacerowali też po parkowych alejkach, podziwiając fontannę i łabędzie na stawku. Przed upałem, który utrzymuje się już od wielu dni - wrócili autokarem do przedszkola (zdjęcia w albumie fotograficznym).

 • DZIECI TAŃCZĄ (DYŻUR WAKACYJNY)

  28.07.2014

  Dzisiaj, tj. 28 lipca 14r. - grupa dzieci uczęszczających na dyżur wakacyjny - pojechała z p. Anią do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na warsztaty taneczne. Starsze i młodsze dzieci uczyły się prostych układów tanecznych przy dźwiękach najnowszych hitów!

 • ZAJĘCIA W DOMU KULTURY I ZABAWY W PARKU PODCZAS NASZEGO DYŻURU WAKACYJNEGO

  16.07.2014

  Zapraszamy dzieci, które uczęszczają do nas na dyżur wakacyjny na następne wycieczki. Dnia 16 lipca 14r. - dzieci jadą z p. Ernestyną na ciekawe zajęcia plastyczne do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury. A w poniedziałek, 21 lipca 14r. - dzieci odpoczną od upału w miłym cieniu drzew w Parku im. J.Piłsudskiego (wyjazd z przedszkola o godz. 9.00., powrót - na obiad).

 • JEDZIEMY DO KINA NA "GANG WIEWIÓRA"

  03.07.2014

  Dnia 9 lipca 14r. dzieci uczęszczające do nas na wakacyjny dyżur pojadą z p. Ewą do kina "Trójka" na film "Gang Wiewióra". Dużą zaletą tego filmu są sympatyczne postaci. Oprócz tytułowego gryzonia, który okazuje się mądrym i dobrym bohaterem, małych widzów zauroczy jego szczurzy pomocnik, a także rodzeństwo bobrów i mopsica z zakręconym ogonkiem. W filmowej bajce nie ma głośnych scen, akcji ani przemocy. Na koniec dzieci ucieszy taniec zwierzątek w rytm piosenki "Gangnam Style". Wyjazd z przedszkola o godz. 9.40, powrót na obiad.

 • DRODZY RODZICE! ODWIEDZAJCIE NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ PODCZAS WAKACJI - W SIERPNIU BĘDĄ WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/15

  29.06.2014

  Drodzy Rodzice! (także nowych przedszkolaków, które od 1 września 14r. będą uczęszczać do naszego przedszkola). Prosimy, abyście Państwo mimo wakacyjnego odpoczynku - znależli chwilkę czasu na odwiedziny na naszej stronie internetowej (szczególnie w sierpniu 14r.). Znajdą się tu ważne informacje na temat zasad organizacji nowego roku szkolnego 2014/15. Podpisane umowy za korzystanie z usług naszego przedszkola otrzymacie Państwo dnia 1 września 14r. Zapraszamy! smiley

 • DZIĘKUJEMY - ZA KOLEJNY ROK SZKOLNY!

  Pociąg przedszkolaków przez 10 miesięcy – toczył się, turkotał, aż się trochę zmęczył! Chce nieco odpocząć, więc chyba ma rację, że gwiżdże –„Wysiadać! Już stacja –WAKACJE!”, A gdzie jest ta stacja? Wszyscy ją znajdziecie! Bo gdziekolwiek leży – zawsze bywa w lecie! DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAS WSPIERALI W CODZIENNYCH DZIAŁANIACH! DZIĘKUJEMY ZA UŚMIECHY I DOBRE SŁOWA! DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM! heartheartheart

 • DEKALOG MAŁEGO PODRÓŻNIKA

  20.06.2014

  1. Pamiętam o zapinaniu pasów w foteliku samochodowym.  2. Znam numery alarmowe, aby w razie potrzeby zadzwonić po pomoc. 3. Nie oddalam się od rodziców w trakcie przerw w podróży lub na dworcach kolejowych. 4. Zabieram ze sobą tylko niezbędne rzeczy. 5. Zwracam uwagę na właściwe odżywianie w czasie wakacji, a w upalne dni piję dużo wody mineralnej. 6. Pamiętam o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie zabawy czy uprawiania sportu, korzystając z odpowiednich akcesoriów i sprzętów. 7. Pamiętam o odpowiednim stroju, dostosowanym do pogody i miejsca w którym przebywam (jezioro, góry, plaża, las). 8. Podczas wakacyjnych wyjazdów zawsze noszę na ręku opaskę tzw. „niezgubę” z moim nazwiskiem, imieniem i adresem.  9. Używam kremów z filtrem słonecznym. 10. Nigdy nie wchodzę sam do wody.

 • WAKACJE! JUŻ WAKACJE!

  Ogłaszamy - WAKACJE! WAKACJE! WAKACJE! Lato? Lato... Lato!!! "Wakacyjny obrazek: kosz pełen czerwonych malin, słońce, słoneczne plaże... Pan Lipiec na kombajnie. Z kropelką potu na nosie, Pan Sierpień na skraju lasu z prawdziwków pełnym koszem..." Kochani! Z większością z Was - zobaczymy się dopiero za dwa miesiące! Życzymy Wam - aby Pan Lipiec i Pan Sierpień - przynieśli wspaniałą wakacyjną pogodę! (CZEKAMY NA KARTY Z WAKACYJNYMI POZDROWIENIAMI OD WAS). Życzymy Wam i Waszym najbliższym - wielu ciekawych podróży tych bliższych i tych dalszych, wesołej zabawy i uśmiechu! Niektóre dzieci - pozostają z nami na wakacyjnym, dwumiesięcznym dyżurze (będą gry i zabawy, spacery i wesołe wycieczki). Ale...już - "za drzwiami przedszkola czekają wakacje, a lato zaczyna słoneczne wariacje. Las za nami tęskni, szykuje jagody, a pani w cukierni już nakłada lody. Słońce już włożyło ciemne okulary, nie wypuści deszczu zza nieba kotary. Wszystkie żaby w stawach uczą się kumkania, żeby Wam rechotać piosenkę do spania. Za progiem przygoda! Czas wyruszyć w drogę! " PIĘKNYCH WAKACJI I ...DO ZOBACZENIA! smileybroken heartsmiley

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

  26.06.2014

  To już - koniec roku szkolnego 2013/14! Dzisiaj - pożegnaliśmy naszych absolwentów: dzieci 7- letnie, które od 1 września 14r. idą do klasy I oraz dzieci 6-letnie (urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008r.), które także od 1 września - zostana pierwszakami w szkołach podstawowych. Były wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci, pożegnanie w wykonaniu 5-latków; wspólne zdjęcia i wiele podziekowań. Kochani Rodzice! Składamy Wam serdeczne podziękowanie - za okazane nam serce i pomoc! Kochani absolwenci - przechodzicie już do wieloletniej historii naszego przedszkola... będziemy o Was pamiętać i liczymy na Wasze odwiedziny! Może kiedyś przyprowadzcie do nas - swoje dzieci? Już dziś - zapraszamy! :) :) :)

 • NASZA "NIEDZIELA DLA MILUSIŃSKICH" W TELEWIZJI GNIEZNO

  27.06.2014

  22 czerwca 14r. - nasze przedszkole organizowało gry i zabawy na kole Amfiteatru w Parku im. Dzieci Wrzesińskich w ramach cyklu "Niedziele dla Milusińskich". Mimo troszeczkę niesprzyjającej pogody gościliśmy wiele dzieci, które przybywały wraz z rodzicami w miarę rozwoju imprezy. W "Niedzielę..." naszymi gośćmi byli także reporterzy Telewizji GNIEZNO (Telewizja Gniezno wystartowała jako jedna z pierwszych komercyjnych stacji w Wielkopolsce. Od 1991 roku nadaje magazyn informacyjny Obiektyw, który ukazuje się pięć razy w tygodniu, a w niedzielę podsumowanie tygodnia - Tydzień w Obiektywie). Krótki reportaż - znajdziecie Państwo pod adresem: http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/3522/niedziela_dla_milusinskich.html

 • PODSUMOWANIE NASZEGO FESTYNU RODZINNEGO

  26.06.2014

  I...już po naszym festynie rodzinnym!!! W tym roku pogoda nam bardzo sprzyjała - było słonecznie, ale nie było (jak to zwykle bywa w czerwcu) gorąco! Motywem przewodnim festynu - była Sportowa Olimpiada! 4 animatorów angażowało dzieci i rodziców w wiele sportowych konkurencji, był mały "znicz olimpijski", wyścigi rydwanów, strzały z łuku, przeciąganie liny i inne konkurencje, Były słóodkie ciasta przygotowane przez mamusie (SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!), smaczne kiełbaski z grilla, popcorn i wata cukrowa, skoki na dmuchanym zamku, malowanie twarzy, wykonywanie biżuterii z kolorowych koralików i świetne tatuaże. A przede wszystkim - było - bardzo wesoło! Do zobaczenia - za rok! ZDJĘCIA Z FESTYNU - W NASZYM ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

 • WAKACYJNY DYŻUR NASZEGO PRZEDSZKOLA - LIPIEC, SIERPIEŃ 2014

  08.06.2014

  Drodzy Rodzice! Jak zwykle - zapewniamy opiekę przedszkolakom także podczas wakacji - w lipcu i sierpniu 2014 roku. Na okres wakacji podpisujemy z rodzicami odrębne umowy. Na dyżur mogą uczęszczać także dzieci, które w tym roku są absolwentami naszego przedszkola i od 1 września 14r. pójdą do klasy I. Rodziców zainteresowanych - prosimy o pobieranie umów na dyżur (do wypełnienia 2 egzemplarze) u intendentki przedszkola - p. Ewy Owczarzak od dnia 11 czerwca 2014 (od środy). Ze względu na konieczność opracowania planu wakacyjnych dyżurów pracowników przedszkola - prosimy o: dokładne określenie terminu (od...do...), w którym dziecko będzie uczęszczało do przedszkola podczas wakacji oraz zwrot wypełnionych umów (do intendentki lub nauczycielki dziecka) do dnia -  18 CZERWCA 2014 (środa). Zapraszamy!

 • ZDJĘCIA Z NASZEJ "NIEDZIELI DLA MILUSIŃSKICH"

  24.06.2014

  W niedzielę, 22 czerwca 14 - odbyła sie kolejna "Niedziela dla Milusińskich". Tym razem to nasze przedszkole organizowało gry i zabawy dla dzieci z Wrześni. Przedsięwzięcie jest finansowane od lat przez Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Mimo troszeczkę niesprzyjajacej pogody było bardzo wesoło! Gościliśmy wiele dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami. Odwiedziły nas także dzieci nieco starsze. Krótki reportaż z imprezy zrealizowała Telewizja Gniezno. Była zabawa w szkołę prowadzona przez clowna i jego pomocnicę, małe i duże bański mydlane, były konkurencje sportowe, zabawy z kolorową chustą i wiele innych atrakcji. A najważniejsze było jak zwykle - wiele nagród dla dzieci! ZDJĘCIA - Z "NIEDZIELI..." - W NASZEJ GALERII.

 • LISTY PODZIAŁU DZIECI NA GRUPY

  05.06.2014

  Drodzy Rodzice! Od dnia dzisiejszego - można zapoznać się z listami podziału dzieci na poszczególne grupy wiekowe. W roku szkolnym 2014/15 dzieci bedą uczeszczać do 7 grup. Listy do wglądu - na tablicy w szatni przedszkola i w hollu wejścia głównego do przedszkola. Przypominamy o dniach otwartych dla nowych przedszkolaków: 10 i 11 czerwca 14r. od 9.00. do 11.00.

 • NASZA "NIEDZIELA DLA MILUSIŃSKICH" - 22 CZERWCA 14

  03.06.2014

  Kochane Przedszkolaki! Jak co roku od paru już lat - zapraszamy Was na "Niedzielę dla Milusińskich" - w parku im. Dzieci Wrzesińskich. W tym roku nasze przedszkole organizuje niedzielę dnia 22 czerwca 14r. w godzinach od 16.00. do 18.00. W programie atrakcje dla dzieci i ...nagrody! Zapraszamy!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 736391

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...