Nawigacja

 • "W OCZEKIWANIU NA ŚWIĄTECZNY CUD"

  Pod takim hasłem akcję organizują wolontariusze wrzesińskiego schroniska dla zwierząt. Akcja ma na celu adopcję zwierząt ze schroniska. Jednak nie wszystkie zwierzęta ze schroniska znajdą swój nowy dom, a w nim cieple legowisko, pełną miskę i kochającego opiekuna. Nasze przedszkole od wielu lat przeprowadza zbiórkę karmy (i nie tylko) dla wrzesińskiego schroniska dla zwierząt. Przekazaliśmy już w ubiegłych latach ponad 400 kg karmy. Tegoroczną zbiórkę przeprowadzimy w dniach 1 – 15 grudnia. Czekamy na karmę (suchą lub w puszkach), miski, smycze, zabawki dla zwierząt. Przyniesione do przedszkola rzeczy można składać w szatni przedszkola. Drodzy Rodzice, włączcie się do akcji. Pomóżcie nam uświadomić dzieciom, że każda żywa istota zasługuje na godne życie. To tak niewielki gest oznaczający tak wiele. organizatorka akcji: H. Milczewska

 • ZBIERAMY KORKI DLA "ARKI"

  W listopadzie Przedszkole nr 6 „Pszczółka Maja” przekazało naturalne korki przeznaczone na skonstruowanie ścieżki sensomotorycznej stowarzyszeniu ARKA. Cieszymy się, że choć w ten sposób możemy pomóc chorym dzieciom w ich rehabilitacji! Wiemy też, że do powstania takiej ścieżki potrzebne jest mnóstwo korków, dlatego postaramy się ich zebrać jak najwięcej! Zachęcamy wszystkich do pomocy i przynoszenia naturalnych korków.

 • DZIEŃ KREDKI U "BIEDRONEK"

  26.11.2015

  22 listopada - na całym świecie obchodzimy DZIEŃ KREDKI. "Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie, kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę!" "Biedronki" także lubią malować kredkami, ale w Dniu Kredki - wykorzystały je do wspaniałych ćwiczeń matematycznych!

 • POMÓŻ ANI WILIŃSKIEJ

  25.11.2015

  Droga Mamo! Drogi Tato! Czy wiesz, że możesz uratować komuś życie? Proszę, przyłącz się do walki z białaczką! W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.  Ania Wilińska potrzebuje Twojej pomocy by mieć możliwość powrotu do zdrowia! 35-letnia mieszkanka Wrześni i mama dwójki wspaniałych pociech: 6-letniej Julki oraz 14-letniego Adriana, które wychowuje wspólnie z mężem Mariuszem. Wielką pasją Ania jest ogrodnictwo. Wolne chwile spędza na pielęgnowaniu ogródka działkowego, co sprawia jej niezwykłą przyjemność. Niestety 15 czerwca 2015 r. Ania otrzymała wstrząsającą wiadomość. Została postawiona diagnoza – MIĘSAK SZPIKOWY. W wyniku choroby dotychczasowe życie Ani i jej najbliższych uległo diametralnej zmianie, wręcz stanęło w miejscu. Jedyną szansą na powrót Ani do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych. Lekarstwo jest w TOBIE! Przyjdź i zarejestruj się! „Proszę podaruj mi najważniejszy dar-życie. Nie bój się, to nic nie boli. Pamiętaj, dobro powraca podwójnie”-apeluje Ania. REJESTRACJA DAWCÓW: NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2015 – GODZINY: 10.00: 16:00 – W SAMORZĄDOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 – UL. SZKOLNA 1 – WRZEŚNIA. ZABIERZ ZE SOBĄ DOKUMENT TOŻSAMOŚCI Z NUMEREM PESEL!

 • KONKURS PLASTYCZNY "ZRÓB TO SAM" ZAKOŃCZONY

  26.11.2015

  Zakończony został konkurs plastyczny pt. „Zrób to sam”. Kreatywność rodziców pokazała jakie ciekawe zabawki i przedmioty można wykonać ze starych niepotrzebnych rzeczy. Pierwsze miejsce zdobyło rodzeństwo Zuzia i Szymon F. z gr. „Motylki” i „Pszczółki”. Drugie miejsce przypadło Sylwkowi A. z gr „Motylki”, trzecie natomiast Zosi B. z gr. „Kreciki”. Przyznane zostały również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Kacper W. z gr. „Motylki” oraz Antonio S. z gr. „Żabki”. Wszystkie wykonane prace zostały nagrodzone upominkami.  

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  25.11.2015

  Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś. Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś. Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma. Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma...Nasze przedszkole odwiedziło dziś mnóstwo MISIÓW! Dziś, wspólnie z przedszkolakami na całym świecie, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas realizacji projektu edukacyjnego p. Magdaleny Kaczmarek i p. Arlety Kmieciak - dzieci poznały historię tej ulubionej przytulanki, rozwiązywały zagadki o misiach, tańczyły, śpiewały i prezentowały misiowe wierszyki. Było bardzo wesoło, a na widowni siedziały nasze misiaczki! W nagrodę za piękne prezentacje dzieci otrzymały bajkowe ciasteczka, a każda grupa - ciekawe zabawki od p.dyrektor!

 • KONKURS "TĘCZOWA PIOSENKA"

  18.11.2015

  Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VI edycji  kokursu "Tęczowa piosenka" organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole "Tęczowa Chatka". Występy artystyczne dzieci były podzielone na trzy kategorie: występ 3,4 latków, piosenka anglojęzyczna oraz 5- latki. Nasi uczestnicy bardzo dobrze się spisali,występy były przepiękne. Mateusz B. z grupy "Żabki" zajął 3 miejsce w kategorii 3, 4 latki. Natomiast dziewczynki Oliwia D.(występująca jako 5- latek) i Oliwia R. (piosenka anglojęzyczna) z grupy "Biedronki" otrzymały dyplomy za ich piękne występy. Gratulujemy sukcesów!!! Mały koncert naszych laureatów - już wkrótce w przedszkolu!

 • "ZRÓB TO SAM" - KONKURS EKOLOGICZNY

  16.11.2015

  Bardzo ciekawe prace wykonane przez rodziców i dzieci biorą udział w naszym konkursie ekologicznym "Zrób to sam - czyli - co można zrobić z niepotrzebnych rzeczy?". A co można z nich wykonać? Zabawki, wieszak na klucze, tablicę na kartki z informacjami, ozdobną misę, świnki skarbonki, pachnący kawą świecznik, kosz, a nawet owoce i... krokodyla! Organizatorem konkursu jest p. dyrektor Wiesława Filipiak. Wyniki i nagrody już - wkrótce! Fotografię najciekawszej pracy - wyślemy na konkurs ogólnopolski.

 • NASZA EKIPA W RADIU WRZEŚNIA

  12.11.2015

  NA STRONIE INTERNETOWEJ RADIA WRZEŚNIA OPUBLIKOWANO SUPER ZDJĘCIA EKIPY Z NASZEGO PRZEDSZKOLA:) MOŻNA JE OBEJRZEĆ POD TYM LINKIEM: http://radio-wrzesnia.pl/…/super-przedszkolaki-poznaj-ekip…/

 • KONKURS PLASTYCZNY "LATO W LESIE" ROZSTRZYGNIĘTY

  12.11.2015

  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Lato w lesie”. Pierwsze miejsce zajął Borys Ł. z grupy „Pszczółki” , drugie – Anastazja J.z grupy „Motylki” , a trzecie Wiktoria G. z grupy „Biedronki”. Praca Wiktorii zakwalifikowała się do finału konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Pracę Wiktorii wśród innych finałowych prac można obejrzeć na stronie http://tpl.org.pl/

 • KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

  10.11.2015

  O patriotyzmie można mówić też inaczej...Jeśli patriotyzm ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to także poprzez małe odruchy społecznej solidarności, na DZIECIĘCĄ MIARĘ...Kto z nas nie zna z czasów dzieciństwa słów wiersza "Kto ty jesteś? Polak mały" Wł. Bełzy...To takie proste słowa, ale jakże trafiające do serca, znamy go wszyscy. Nasze przedszkolaki już od poniedziałku przygotowują się do Święta Niepodległości i m.in. czytają książki i oglądają filmy o Polsce, przygotowują biało-czerwone flagi i kotyliony. Naszą biało- czerwoną flagę przekazały p. Darkowi, który zawiesił ją na budynku przedszkola na jutrzejsze święto (ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM).

 • FLAGI W DNIU NIEPODLEGŁOŚCI

  09.11.2015

  97 lat temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach niewoli. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała wolność. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, którego pertraktacje z Centralną Radą Żołnierską sprawiły, że wojska niemieckie zaczęły wycofywać się z terenów Królestwa Polski. I choć święto to oficjalnie przyjęte zostało w 1937 roku, to już od 1919 tego dnia obchodzono radosną rocznicę przywrócenia barw narodowych, języka i zwyczajów w codziennym swoim życiu! Jednym z wyrazów patriotyzmu jest wywieszenie polskiej flagi przy swoim domu…Kochani! Wywieśmy w DNIU NIEPODLEGŁOŚCI nasze flagi narodowe! Okażmy należną pamięć tym wszystkim, którzy wnieśli w nasze czasy tak cenne idee miłości do Ojczyzny, suwerenności i WOLNOŚCI.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  05.11.2015

  5 LISTOPADA - BARDZO WESOŁO OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Kto z nas nie pamięta bajkowych bohaterów towarzyszących nam w czasach dzieciństwa...Z tej okazji w naszym przedszkolu pojawiło się kilka bajkowych i baśniowych postaci - Królewna Śnieżka (p. Marzena Bartz), Kopciuszek (p.Paulina Jałocha), Pocahontas (p. Karolina Kaźmierczak) i Kot w Butach (p. Dorota Dolata), które zorganizowały bajkowe zabawy i konkursy dla wszystkich przedszkolaków! Była skrzynia pełna skarbów, bajkowe puzzle, zabawa w oddzielanie ryżu i fasoli (tak, jak Kopciuszek w bajce), rzuty gazetami do bajkowego kosza, wspólne tańce i zagadki. Było bardzo bajkowo, tajemniczo i miło!

 • "ZRÓB TO SAM" - KONKURS POD PATRONATEM MINISTERSTWA ŚRODOWISKA

  03.11.2015

  DRODZY RODZICE, KOCHANE PRZEDSZKOLAKI! Zapraszamy do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem: „Zrób to sam!”. Celem konkursu jest propagowanie troski o środowisko naturalne. Tematem konkursu jest – przygotowanie pracy – w postaci przedmiotu przydatnego do życia lub do zabawy wykonanym przy użyciu wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy, części lub materiałów plastycznych. Forma pracy i rozmiar są dowolne. Pracę, która wygra konkurs na etapie przedszkolnym (wykonamy jej zdjęcie) wyślemy na konkurs ogólnopolski pod patronatem Ministerstwa Środowiska, a organizatorem serwis edukacyjny dla dzieci Buliba.pl.Na prace konkursowe – czekają ciekawe nagrody! Zainteresowanych zapraszamy do udziału! Prace konkursowe prosimy składać na sali swojego dziecka do dnia 17 listopada 2015. DYR. P-LA: W.FILIPIAK

 • Konkurs na "Najciekawszą dynię" rozstrzygnięty

  04.11.2015

  Rozstrzygnięty został konkurs na "Najciekawszą dynię". Pierwsze miejsce zajęli Nikodem K.(gr."Pszczółki")  i Lena S. (gr. "Kreciki"), drugie miejsce Maja M.(gr. "Ślimaczki") i trzecie miejsce Igor J.(gr."Pszczółki"). Nagrody wyróżnienia otrzymali Zuzia i Szymon F. (gr. "Motylki" i "Pszczółki") i Maks B.(gr. "Ślimaczki"). Organizatorkami konkursu były p. J.Biernaczyk (j. angielski) i p. D. Karbowiak-Zalewska (gr. "Biedronki").

 • WIZYTA PANI DIETETYK

  21.10.2015

  Dnia 20 października nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk, która przeprowadziła z dziećmi w grupach "Biedronki", "Pszczółki" i "Ślimaczki" pogadankę na temat zdrowego żywienia. Przedstawiła dzieciom piramidę zdrowego żywienia i opowiedziała o jej piętrach, które są tak istotne dla naszego zdrowia.Starała się przekonać dzieci do konieczności spożywania zdrowych potraw,  a ograniczenia tego co dzieci lubią chyba najbardziej słodyczy, coca-coli, itp. Po rozmowie dzieci przystąpiły do działania. Samodzielnie przygotowywały dla siebie sniadanie starając się umieścić na swojej kanapce jak najwięcej zdrowych i pysznych rzeczy. Kanapki dzieci były bardzo kolorowe a co za tym idzie bardzo zdrowe. Dzieci z wielkim apetytem zjadały to co same sobie przygotowały. Radość z samodzielnego tworzenia była bezcenna. Dziękujemy pani dietetyk za miłe spotkanie i poświęcony czas.

 • KONKURS PLASTYCZNY RADIA WRZEŚNIA

  20.10.2015

  Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w jesiennym konkursie plastycznym zorganizowanym przez RADIO WRZEŚNIA i przygotowały piękne prace. "Motylki" wykonały aż dwie jesienne prace i jak się okazało było warto. Zajęły PIERWSZE MIEJSCE i otrzymały cudowną nagrodę! - dużysamochód. "Żabki" także zostały wyróżnione pięknym samolotem na pilota! Gratulujemy sukcesu!

 • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

  15 października obchodziliśmy „ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK”. Dzieci z naszego przedszkola także wzięły w nim udział. Przypomnieliśmy sobie kiedy i czym należy myć ręce oraz w jaki sposób to robić (choć oczywiście robimy to codziennie:) Potem udaliśmy się do łazienek, aby zaprezentować - jak potrafimy samodzielnie myć ręce. Niektórzy umyli je nawet kilkakrotnie! Po umyciu rączek, złożyliśmy następujące przyrzeczenie: „Zawsze pamiętać myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie"

 • „MARZYCIELSKA POCZTA” w naszym przedszkolu

  W tym roku już po raz drugi nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Marzycielska poczta – napisz list do chorego dziecka”. Akcję tą prowadzi w naszym mieście z okazji „Międzynarodowego tygodnia pisania listów” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy – Oddział Dziecięcy, a z ramienia naszego przedszkola koordynatorką tego przedsięwzięcia jest p. Magdalena Kaczmarek. W tym roku każda z grup napisała ozdobny list do chorego na przepuklinę oponowo – rdzeniową Krystiana z Radymna. W ten sposób wspieramy 8 letniego chłopca w jego walce z chorobą. Dziękujemy nauczycielom i dzieciom za udział w tej akcji !!!

 • KIERMASZ MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH DLA DZIECI - DATA

  Drodzy Rodzice! Zapraszamy na kiermasz książek dla przedszkolaków, który odbędzie się w naszym przedszkolu DNIA 2 PAŹDZIERNIKA 2015 (piątek) w godzinach od 6.30. do 16.30. (tak, aby każdy z Państwa miał okazję do zakupu książek w ciągu tego jednego dnia). Książki można tego samego dnia podpisać (w przedszkolu)  i pozostawić nauczycielce dziecka.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 1058581

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...