Nawigacja

 • KTO TY JESTEŚ?

  30.04.2016

  KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY! JAKI ZNAK TWÓJ? ORZEŁ BIAŁY...

 • PRACA NASZEGO PRZEDSZKOLA W DNIU 2 MAJA 2016

  30.04.2016

  Drodzy Rodzice! Informujemy, że w dniu 2 maja 16 (poniedziałek) nasze przedszkole pełni dyżur i będzie otwarte jak zwykle od godz. 6.30 do 16.30.

 • FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "BAZGROŁ 2016"

  30.04.2016

  Finaliści 7 edycji ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego „Bazgroł 2016” z naszego przedszkola! Martyna Myszkiewicz (l. 6) i Marcin Myszkiewicz (tata) – zostali finalistami konkursu „Bazgroł 2016” (etap przedszkolny przeprowadziła p. Ewa Wiśniewska). Patronem konkursu jest Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak. 7 etap konkursu zorganizowały portale kulturalne duże Ka (www.duzeka.pl - dla dorosłych) i Papierowy Pies (www.papierowypies.pl - dla dzieci i młodzieży).... Bajki uczestników i finalistów konkursu były nagrane i prezentowane już w Radiu Września. Do udziału w konkursie zostały zaproszone duety dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę / baśń / opowiadanie / scenariusz komiksu, druga wykonuje ilustracje / zdjęcia / rysuje komiks. Wszystkich uczestników „Bazgroła” zaproszono na finał i wręczenie nagród, który odbędzie się 20 maja br. w sali „Rzym” na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas trwania Warszawskich Targów Książki. Wszyscy tegoroczni finaliści otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe! Bardzo cieszymy się z Waszego sukcesu i serdecznie gratulujemy!

 • ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPACH DZIECI MŁODSZYCH

  19.04.2016

  Drodzy Rodzice! Zapraszamy na otwarte zajęcia edukacyjne w 4 grupach dzieci młodszych: "Żabki" zapraszają dnia 25 kwietnia na godz. 9.15; "Motylki" zapraszają Państwa dnia 26 kwietnia o godz. 9.15; "Jeżyki" - na dzień 27 kwietnia na godz. 9.30, a "Kreciki" dnia 28 kwietnia na godz. 9.15. Podczas zajęć dzieci zaprezentują swoją wiedzę i umiejętności oraz wykonają wspólnie z rodzicami piękne prace plastyczne. Serdecznie zapraszamy!

 • MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "JAK PTAKI NA NIEBIE. PILOT"

  19.04.2016

  Już od 4 lat organizujemy Międzyprzedszkolny Konkurs "Ciekawi ludzie, ciekawe zawody". Hasłem tegorocznego konkursu (z dnia 14.04.16) był "PILOT. Jak ptaki na niebie". W konkursowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących: nasze przedszkole "Pszczółka Maja" oraz Przedszkola Niepubliczne "Tęczowa Chatka", " Mali Przyrodnicy", "Mali Przyrodnicy", "Polne Kwiatki", "Miś Uszatek". Naszym gościem był pan kapitan Rutkowski (pilot wojskowego śmigłowca z Powidza), który zaprezentował dzieci...om elementy stroju bojowego pilota. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w wielu konkurencjach. Wyrównana rywalizacja zakończyła się zwycięstwem ex aequo 2 drużyn z Niepublicznego Przedszkola "Tęczowa Chatka" i "Miś Uszatek", nasza pszczółkowa drużyna zajęła 3 miejsce! Super prezenty wszystkim uczestnikom wręczyli: p. Artur Mokracki v-ce burmistrz Gminy Września, p. kapitan Rutkowski, nasza pani dyrektor Wiesława Filipiak i organizatorki konkursu: p. Ewa Wiśniewska i p. Karolina Kaźmierczak. Uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok!

 • "ŚLIMACZKI" SEGREGUJĄ ŚMIECI

  16.04.2016

  "Ślimaczki" przez cały tydzień rozmawiały o ekologii, m.in. przypomniały sobie, jak należy prawidłowo segregować odpady. Pani Arleta przygotowała kosze na śmieci w czterech kolorach i każdy umieszczał wylosowany obrazek w odpowiednim koszu. Dzieci przeliczały elementy i wskazywały, w którym koszu jest ich najwięcej, w którym najmniej i jeszcze, w których jest ich po równo. "Ślimaczki" spisąły się na medal! Dlatego każdy otrzymał „Medal Obrońcy Przyrody”.

 • "TALENTY 2016" - WYNIKI

  15.04.2016

  Zakończył się Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "TALENTY 2016". Nasza znakomita reprezentacja odniosła sukces w kilku kategoriach: PLASTYKA: TRZECIE MIEJSCE - Oskar Pawlak – Przedszkole nr 6 „Pszczółka Maja”; RECYTACJA: TRZECIE MIEJSCE - Klara Matuszczak – Przedszkole „Pszczółka Maja”; MUZYKA INSTRUMENTALNA: PIERWSZE MIEJSCE - Klara Matuszczak Szkoła YAMAHA (Przedszkole nr 6); WOKALISTYKA: WYRÓŻNIENIE- Mateusz Banaś - „Pszczółka Maja”; TANIEC: TRZECIE MIEJSCE: Biedronki – Przedszkole „Pszczółka Maja”. Cieszymy się z Waszego sukcesu! Jesteśmy z Was dumni! Galeria zdjęć jeszcze pod adresem: http://wrzesnia.info.pl/tematyczne/kultura/item/8974-młodzi-utalentowani-w-wok-u  http://www.nowawrzesnia.pl/index.php/kultura/item/2973-oto-wrzesinskie-talenty-2016-galeriagaleria

 • PRZEGLĄD "TALENTY 2016"- RECYTACJE, PLASTYKA

  15.04.2016

  TRZECIE MIEJSCE NASZEJ REPREZENTANTKI: W tym roku w Gminnym Przeglądzie Twórczości „TALENTY'2016” wzięły udział m.in. jako reprezentacja naszego przedszkola - dzieci z grupy „Pszczółki”. W kategorii „PLASTYKA” przedstawiliśmy po trzy prace w wykonaniu: Weroniki D. i Oskara P. wykonane w różnorodnych technikach plastycznych. W kategorii „RECYTACJE” na deskach Wrzesińskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały się dwie dziewczynki: Kornelia K. i Klara M. Do występu przygotowała nasze... reprezentantki – przy wsparciu rodziców - p. Magdalena Kaczmarek. W tej samej kategorii nasze przedszkole reprezentował także Kacper O. z grupy „Ślimaczki”, który również wystąpił wspaniale! Bardzo się cieszymy, ponieważ trzecie miejsce w kategorii przedszkolaków zajęła w naszej gminie Klara M. Gratulujemy naszej finalistce i życzymy dalszych sukcesów – tym bardziej, że Klara występować będzie jeszcze w TALENTACH w kategorii „GRA NA INSTRUMENCIE MUZYCZNYM”.

 • BIEG KOSYNIERÓW

  13.04.2016

  W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Września zapraszamy do wzięcia udziału w biegach dziecięcych zorganizowanych w ramach XXXIII Biegu Kosynierów w dniu 24.04.2016 r. (sobota). Biegi odbędą się w wielu kategoriach. Dziewczynki i chłopcy do lat 6 pobiegną na dystansie 100 m Zapisy w biurze zawodów – Stadion Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Kaliskiej 2 we Wrześni w dniu 24.04.2016 od godz. 9.00 do 9.30. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale uczestnictwa. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału wychowanków naszego przedszkola w tej imprezie. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w przedszkolu do 19 kwietnia br.

 • KONKURS RECYTATORSKI

  15.04.2016

  8 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu "Słoneczko" odbył się I Konkurs Recytatorski „Polscy poeci dzieciom”, w którym udział wzięły dzieci z wszystkich przedszkoli wrzesińskich. Nasze przedszkole „Pszczółka Maja” w kategorii dzieci 5- letnich reprezentowała Klara M. z grupy „Pszczółek”. Klara recytowała wiersz pt. „Przyjęcie” Doroty Gellner. Nasza reprezentantka pięknie zaprezentowała się przed jury, któremu przewodniczyła reżyserka teatralna pani Elżbieta Górczyńska. Za udział w konkursie Klara otrzymała dyplom i prezenty. Klara i Kornelia z grupy „Pszczółek” reprezentują nasze przedszkole również w Gminnym Przeglądzie "Talenty". Uczestniczki do konkursów przygotowuje pani Magdalena Kaczmarek ze wsparciem rodziców. Życzymy powodzenia!

 • „Konkurs fotograficzny” - przekazanie nagród

  14.04.2016

  W dniach od 1 – 5 kwietnia 2016 r. organizatorki naszego międzyprzedszkolnego konkursu fotograficznego dla rodziców dostarczyły nagrody do uczestników lub dyrektorów placówek, którzy przekazali nagrody przedszkolakom biorącym w nim udział. Radość z otrzymanych prezentów była nie do opisania! Wszystkim uczestnikom i laureatom dziekujemy za udział i GRATULUJEMY!!!

 • EKOLOGICZNE "ŻABKI"

  08.04.2016

  "Żabki" wraz z Kubusiem poznają ekologię. "Ekologia - mądre słowo, a co znaczy? Powiedz słowo! To nauka o zwierzakach, lasach, rzekach, ludziach, ptakach. Między nami to wszystko - to jest nasze środowisko..." W kolejnych dniach tygodnia czeka je dużo ciekawych tematów i zadań!

 • DZIEŃ MARCHEWKI

  07.04.2016

  Nasze przedszkole juz po raz czwarty przyłączyło się do programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury. W związku z tym we wtorek obchodziliśmy DZIEŃ MARCHEWKI. Do wspólnej zabawy zaprosiły p. Ernestyna Perlik i p. Paulina Jałocha. Było kilka ciekawych konkursów gdzie dzieci musiały wykazać się nie tylko szybkością np. podczas zadania szukania marchewek ukrytych w sali oraz podczas konkurencji chrupania marchewki, ale zręcznością - konkurencja - rzut do celu, ale przede wszystkim wiedzą nt. marchewki jak i innych warzyw i owoców.

 • ZAPRASZAMY NA DZIEŃ MARCHEWKI

  30.03.2016

  We wtorek 5 kwietnia będziemy obchodzić w naszym przedszkolu w każdej grupie - Dzień Marchewki. W tym dniu prosimy, aby dzieci miały na sobie element ubrania w kolorze pomarańczowym. Będą konkurencje zręcznościowe, zagadki, wierszyki, piosenki....zapowiada się świetna zabawa! E.Perlik, P.Jałocha

 • Konkurs Fotograficzny "Ach śpij kochanie" - wyniki

  24.03.2016

  Dnia 22 marca nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego „Ach śpij kochanie”. W konkursie wzięło udział 9 przedszkoli z Gminy Września. Wyboru zwycięskich zdjęć dokonały osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią w składzie: J. Kwiatek, R. Jaworski, A. Szumny. I miejsce – Iga Pawłowska - Przedszkole „Miś Uszatek” (autor zdjęcie Karolina Góźdź-Pawłowska) - nagroda - rodzinna sesja fotograficzna; II miejsce – Antoni Radecki -Przedszkole „Chatka Misia Uszatka” (autor zdjęcia Piotr Radecki) - nagroda - wykonanie zdjęcia na płótnie w formacie 30x40. Przyznano trzy III miejsca – Zuzia i Szymon Frąckowiak –Przedszkole „Pszczółka Maja” (autor zdjęcia Marta Frąckowiak) – nagroda - wykonanie zdjęcia na płótnie w formacie 30x40; Martyna Myszkiewicz (autor zdjęcia Marcin Myszkiewicz) – Przedszkole „Pszczółka Maja” – nagroda – wykonanie zdjęcia w formacie 40x60+10% rabatu na usługi fotograficzne; Zosia Pacanowska – Przedszkole „Pszczółka Maja” (autor zdjęcia Natalia Pacanowska) nagroda – wykonanie zdjęcia w formacie 30x40+10% rabatu na usługi fotograficzne. Przyznano również specjalne wyróżnienie dla Mai Błażków – Przedszkole „Pszczółka Maja” (autor zdjęcia Karolina Błażków) nagroda - wykonanie zdjęcia w formacie 21x30+10% rabatu na usługi fotograficzne. Wszystkie zdjęcia biorące udział w II etapie konkursu zostały nagrodzone upominkami. Dziękujemy za tak liczny udział!!! Fundatorami nagród byli: Zakłady Fotograficzne - J. Kwiatek, R. Jaworski, A. Szumny, Urząd Miasta i Gminy Września, Przedszkole nr 6 „Pszczółka Maja”, Powiatowy Bank Spółdzielczy, BZWBK, Hotel Kosmowski, Kino „Trójka”, Salon fryzjerski – Eliza Jędraszak, DINO ŚWIAT. Dziękujemy!!!

 • WESOŁYCH SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

  23.03.2016

  Życzymy Wam, Kochani,
  aby te Święta Wielkanocne
  wniosły do Waszych serc
  wiosenną radość i świeżość,
  pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję! WESOŁYCH ŚWIĄT!

 • SZUKAMY WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

  23.03.2016

  SZUKAMY ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO: Idą Święta Wielkanocne idą Święta! O tych Świętach każdy Zajączek Wielkanocny pamięta! Do koszyczka zapakował prezent i słodycze i na święta nam przyniósł moc życzeń!

 • WOLNE MIEJSCA DLA DZIECI NA PRZYSZŁY ROK SZKOLNY 2016/17

  16.03.2016

  WOLNE MIEJSCA DLA DZIECI NA ROK SZKOLNY 2016/17 - Drodzy Rodzice! Informujemy, że posiadamy kilka wolnych miejsc dla dzieci 4 i 5-letnich (rocznik 2012, 2011) na nowy rok szkolny 2016/17. Odpłatność za jeden miesiąc uczęszczania dziecka do naszego przedszkola (jesteśmy przedszkolem publicznym) - za usługi przedszkola wynosi od 20,00 zł (za 6 godz. pobytu) do 100,00 zł (za 10 godz. pobytu) (w zależności od liczby godzin pobytu dziecka wybranych przez rodziców) + odpłatność za wyżywienie. Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci są bezpłatne. Stosujemy wiele nowoczesnych metod pracy z dzieckiem. Odpisy - z odpłatności za usługi przedszkola i z odpłatności za wyżywienie. Wnioski o przyjęcie do przedszkola - do odbioru w kancelarii przedszkola w godz. od 7.00. do 15.00. Zapraszamy!

 • WYBÓR LAUREATÓW KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  23.03.2016

  22 marca - jury złożone z panów fotografów: Jarosława Kwiatka, Roberta Jaworskiego i Adama Szumnego - wybrało fotografie laureatów naszego Ogólnoprzedszkolnego (Gminnego) Konkursu Fotograficznego "Ach śpij, kochanie" (dla rodziców dzieci ze wszystkich przedszkoli w naszej gminie). Rodzice biorący udział w konkursie - wykonywali fotografie swoim śpiącym dzieciom. Wyniki już wkrótce!

 • KONCERT NA RURY PCV I DONICZKI!

  22.03.2016

  Dnia 22 marca - dzieci miały okazję do spróbowania swoich sił jako muzycy, ale instrumenty muzyczne były bardzo dziwne - np. doniczki, rury PCV, przewody od odkurzaczy, pompka do roweru. Podczas spotkania muzycznego - w przedszkolu rozbrzmiewały bardzo ciekawe dźwięki, a dzieci bardzo chętnie grały na tych nietypowych instrumentach muzycznych!

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Nr 6 "Pszczółka Maja"
  62-300 Września, ul.Zielonogórska 17
 • tel:614361355
  tel/fax:616402420

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 1220111

Nasze metody pracy z dziećmi:

* METODA NATURALNEJ NAUKI JĘZYKA

* METODA ROZWIJANIA PERCEPCJI WZROKOWEJ M. FROSTIG

* "KLUCZ DO UCZENIA SIĘ" WG LWA WYGOTSKIEGO

* METODA DOBREGO STARTU M. BOGDANOWICZ

* ELEMENTY METODY WPROWADZANIA DZIECKA W ŚWIAT PISMA

* METODA GLENNA DOMANA

Bezpieczni w przedszkolu...

Przemoc, złość i chciwość otaczają nas
ze wszystkich stron.
Dobijają się do naszych drzwi.
Ale tu, w przedszkolu, jesteśmy bezpieczni.
Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się
szanować siebie nawzajem,
myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać,
znajdować spokój i tworzyć...