Motto Przedszkola
W NASZYM PRZEDSZKOLU MIESZKA CZARODZIEJ,
MA ŚWIETNY HUMOR I CZAS MA CO DZIEŃ,
DO PSOT I FIGLI ZAPAŁ MA STALE, A NA DODATEK JESZCZE MA TALENT.
CZARUJE LEPIEJ NIŻ TAMTA WRÓŻKA, KTÓRA WYDAŁA ZA MĄŻ KOPCIUSZKA!
W NASZYM PRZEDSZKOLU CZARODZIEJ MIESZKA, KTÓRY Z PIETRUSZKI, MCHU I ORZESZKA
POTRAFI STWORZYĆ WYTWORNE LALE, A Z JARZĘBINY - DLA LAL KORALE.
GARSTKĘ GUZIKÓW W PUSZCZĘ PRZEMIENI, PEŁNĄ PODGRZYBKÓW, DRZEW I JELENI,
A ZE SPAGETTI ZROBI JAMNIKA, KTÓRY PRZED ZWIERZEM PRZEDZIWNYM ZMYKA...
CZY TO ŻYRAFA, CZY NOSOROŻEC? BEZ PODRĘCZNIKA NIE DA SIĘ ORZEC!
LECZ O TO WŁAŚNIE MAGOWI CHODZI, BY CZASEM DZIECI ZA NOSKI WODZIĆ.
W NASZYM PRZEDSZKOLU MIESZKA CZARODZIEJ...
DLATEGO CHĘTNIE CHODZĘ TAM CO DZIEŃ!
"Zaczarowane przedszkole" A. Frączek
„Orły nie wchodzą na górę po schodach...” – Dziecko nie uczy się czytać, by nauczyć się czytać, dziecko nie uczy się też, by zrozumieć, lecz by poznać historię – to, co nieznane. Dorośli mogą utożsamiać uczucie, które towarzyszy temu poznaniu z otrzymaniem prezentu. Dziecko pragnie go rozpakować, by poznać co jest w środku...”
R.Arpin
„Poczynając od urodzenia mózg ludzki rozwija się w wybuchowym tempie, które stale się obniża…
Gdy dziecko ma 5 lat wzrost mózgu jest w 80% ukończony. Okres od roku do pięciu lat jest decydujący dla całej przyszłości dziecka…
W tym okresie swego życia dziecko przyswaja wszelkie informacje bez jakiegokolwiek świadomego wysiłku. To jest okres życia, w którym może ono nauczyć się czytać, łatwo i w NATURALNY SPOSÓB !
Dlatego też należy mu dostarczyć podstawowych informacji o języku pisanym, których teraz dzieci uczą się z wielkim wysiłkiem w wieku od 6 do 10 lat. NIGDY PÓŹNIEJ NIE BĘDZIEMY MIELI PODOBNEJ SZANSY !
G.Doman, J.Doman „Jak nauczyć małe dziecko czytać"
„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie wiedzy zdobytej w szkole średniej, ale w piaskownicy niedzielnej szkółki.
Tam się nauczyłem, że trzeba:dzielić wszystko, postępować uczciwie, nie bić innych, odkładać na miejsce każdą znalezioną rzecz, sprzątać po sobie, nie brać nic, co do mnie nie należy, powiedzieć „przepraszam”, jeśli się kogoś uraziło, myć ręce przed jedzeniem, spuszczać wodę, jeść ciepłe maślane bułeczki i popijać zimnym mlekiem, prowadzić zrównoważone życie, trochę się uczyć i trochę myśleć, malować i rysować, i śpiewać, i tańczyć, i bawić się, i codziennie trochę pracować, a po południu się zdrzemnąć.”
Robert Fulghum „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu” Instytut Prasy i Wydawnictw Novum, Warszawa 1991