• KONKURS PIOSENKI - SUKCES!

• W dniu 21.11. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XI Edycji konkursu piosenki pt. "Tęczowa piosenka". Wiktoria S., zaprezentowała się w piosence pt. " Figle owoców", Zosia Z. w piosence pt. " Jesienna cza cza" oraz Olek M. w piosence anglojęzycznej pt. "With my heart". Dziewczynki otrzymały wyróżnienia, a Olek zdobył pierwsze miejsce! 🥇Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy pięknej prezentacji na konkursie!🌹🌹🌹🌹

• PIERNIKOWE SERCE

• Drodzy Rodzice! Nasze przedszkole ponownie przystępuje do Akcji Charytatywnej Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni - "Piernikowe Serce.'' Jest to akcja dobroczynna, jej głównym celem jest zebranie pierników oraz słodyczy na pomoc w przygotowaniu świątecznych paczek i obdarowanie symbolicznym piernikiem - w okresie Świąt Bożego Narodzenia seniorów z OPS we Wrześni. Zbieranie słodyczy (pakowanych pierników, ciastek itp.) rozpoczynamy od 22.11.2022 do 06.12.2022. Prosimy o składanie darów do specjalnie przygotowanego pojemnika znajdującego się w holu przedszkola. W tych trudnych czasach - otwórzmy nasze serca na pomoc innym. Uczmy tego nasze dzieci już od najmłodszych lat. Pamiętajmy, że każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem...

• SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

• 17 listopada – dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panem Markiem Dobroczyńskim – leśnikiem i edukatorem Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Opowieść o lesie – była bardzo ciekawa! Dziękujemy za karmniki dla ptaków!Las kryje w sobie tajemnic bez liku, nawet tuż obok Ciebie, w tym małym gaiku. Słońce przez drzew konary się przebija. Urok tego miejsca nigdy nie przemija. Spotkanie zorganizowała p. Ola.

• KONKURS LOGOPEDYCZNY

• 16.11. - Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia nagród na zakończenie Konkursu Logopedycznego "Piękna, złota jesień rymowanki nam przyniesie". Zadaniem konkursowym było napisanie i zilustrowanie wierszyka o jesieni. Konkursowe jury stanowili pracownicy naszego przedszkola. Przyznano nagrody główne i wyróżnienia. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. I miejsce: Martyna G. z gr "Ślimaczki", przyznaliśmy dwa II miejsca: Michał K. z gr "Pszczółki" oraz Hanna K. z gr "Kreciki". Wyróżnienia zdobyli: Oskar Z. i Julian K. ("Ślimaczki"), Zosia Z. i Samantha K. ("Żabki") i Jagoda D. ("Jeżyki"). Dzieciom i rodzicom dziękujemy za liczny udział w konkursie - p. Ola, p. Marzena i p. dyrektor W. Filipiak

• "CZERWONY KAPTUREK" - NASZE PRZEDSTAWIENIE

• KADRA PEDAGOGICZNA NASZEGO PRZEDSZKOLA PRZYGOTOWAŁA DLA DZIECI WSPANIAŁE PRZEDSTAWIENIE PT:"CZERWONY KAPTUREK". DZIECI BYŁY ZACHWYCONE I ZAINTERESOWANE PRZEBIEGIEM AKCJI, TYM BARDZIEJ, ŻE AKTORKAMI BYŁY ICH PANIE! NA ZAKOŃCZENIE - BYŁO WIELE BRAW, WSPÓLNE ZDJĘCIA I NAGRODY DLA WSPANIAŁYCH AKTOREK OD PANI DYREKTOR!

• "CZERWONY KAPTUREK" AKTORZY

• OBSADA NASZEGO TEATRZYKU "PSZCZOŁA" - Czerwony Kapturek - p. Ada, Wilk - p. Patrycja, Babcia - p. Ania L., Leśniczy - p. Marzena, Mama - p. Paulina, Tata - p. Karolina, Dzieci - p. Magdalena, p. Ania S., p. Basia, Drzewa - p. Arleta i p. Kinga. Narrator - p. dyrektor Wiesia.

• DZIEŃ ŁAMAŃCÓW JĘZYKOWYCH 13.11.

• Łamańce językowe – lubiane przez dzieci, ale też przez dorosłych, którzy uczą ich cudzoziemców. Wymagają dobrej dykcji i wymowy, ale czasami nawet to nie pomaga. Ich święto obchodzimy w drugą niedzielę listopada. W Polsce do klasyków należą „stół z powyłamywanymi nogami”, „Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego” i „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Chociaż wydają się trudne, wiele łamańców może pomóc w nauce języka. Jest to świetny sposób na naukę nowych słówek albo naukę wymowy pewnych fraz. W kąciku logopedy - p. Ola przygotowała wierszyki do wspólnych ćwiczeń z dziećmi :)

• KĄCIK LOGOPEDYCZNY

• OD 14 LISTOPADA 22 - ZAPRASZAMY RODZICÓW I DZIECI DO NASZEGO KĄCIKA LOGOPEDYCZNEGO (ZAKŁADKA: "O PRZEDSZKOLU"). Jest tam wiele zabaw i ćwiczeń do wykonania w domu. Są to zabawy profilaktyczne i zabawy dostosowane do określonych wad wymowy. Są także zdjęcia i karty pracy do wydrukowania. Do kącika - zaprasza p. Aleksandra Marszał - Więckowska (logopeda)

• PRZEDSZKOLE DO HYMNU!

• Z okazji Święta Niepodległości Polski - tradycyjnie wzięliśmy udział w projekcie MEN - "Przedszkole do hymnu". Wszyscy - odświętnie ubrani o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy piękny Hymn Polski! 11 listopada - to bardzo ważna dataII dla Polski i dla świata. Przedszkolaki pamiętają Całą Polskę pozdrawiają! Za przygotowanie naszej uroczystości dziękujemy: rodzicom za odświętne stroje dzieci oraz p. Karolinie, p. Kindze, p. nauczycielkom i pracownikom przedszkola!

• ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

• Dobiegła końca nasza przedszkolna zbiórka karmy i przedmiotów potrzebnych zwierzętom we wrzesińskim schronisku. Zebraliśmy ponad 20 kilogramów suchej karmy , podobnie około 20 kilogramów mokrej karmy oraz kocyki, ręczniki, kołderki, szelki, smycz i inne akcesoria potrzebne do pielęgnacji psów i kotów. Nasze dary dostarczą Stowarzyszeniu Psi-jaciel organizatorki zbiórki pani Magda Kaczmarek i pani Patrycja Hejna. Serdecznie dziękujemy za pomoc zwierzętom! Dobro powraca!