• 3 URODZINY GRUPY "MOTYLKI"

• Mija trzeci rok naszego  pobytu w przedszkolu. 10 czerwca obchodziliśmy 3 urodziny "Motylków". Był pyszny tort, świeczki. Wspominaliśmy poprzednie lata.  To niestety ostatnie wspólne urodziny w takim gronie w naszym przedszkolu...

• "NIEDZIELA DLA MILUSIŃSKICH"

• 12 CZERWCA – „NIEDZIELA DLA MILUSIŃSKICH” - ORGANIZATOREM NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ JEST BURMISTRZ MIASTA I GMINY WRZEŚNIA, A DZISIAJ - GRY I ZABAWY DLA DZIECI PROWADZIŁO NASZE PRZEDSZKOLE. „MAMO, TATO – NIE PAL PAPIEROSÓW”- TO BYŁO NAJWAŻNIEJSZE HASŁO NASZEJ „NIEDZIELI…”. TRADYCYJNIE PRZYGOTOWALIŚMY DLA DZIECI WIELE CIEKAWYCH ZABAW. WSZYSTKIE DZIECI OTRZYMAŁY ZABAWKOWE NAGRODY!

• SPRINTEM DO MARATONU - NASZ BIEG

• LINK DO NASZEJ RELACJI: https://drive.google.com/drive/folders/10yOQQ5dxJ84ksqpOKbeYqA_XLMqkfyWB

7 czerwca nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. W tym dniu dzieci przed biegiem miały możliwość przygotowania samodzielnie zdrowego śniadania. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, jak na biegaczy przystało.  Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły aż 9120 metrów!!!

• SPOTKANIE Z PAPUGAMI

• 3 czerwca - nasze przedszkole odwiedzili nietypowi goście: papugi Lili i Kiki ze swoim opiekunem Panem Krzysztofem. Obejrzeliśmy mapę świata, dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta można spotkać w różnych częściach świata. Poznaliśmy zwyczaje i umiejętności papug, Kto chciał - mógł pogłaskać papugę lub pozwolić jej usiąść na swojej ręce. Kiki i Lili są wspaniałe!

• DZIEŃ DZIECKA U "PSZCZÓŁEK"

• „Odlotowy” Dzień Dziecka w grupie „Pszczółek” - „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” powiedział kiedyś Janusz Korczak. Tym słowom podporządkowaliśmy DZIEŃ DZIECKA w grupie „Pszczółek”. Rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy przy piosence Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Braliśmy udział w wielu konkurencjach sportowych w Sali i na świeżym powietrzu, skakaliśmy wspólnie na dmuchanym zamku, tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Każdy z nas wykonał „odlotową” pracę plastyczną – balony, samoloty i rakiety wyklejaliśmy bibułą, krepą, pomponami i cekinami. Na zakończenie nasza pani wręczyła nam: puchary, dyplomy oraz prezenty i baloniki na Dzień Dziecka. Było „odlotowo”!!!

• DZIEŃ DZIECKA "JEŻYKI"

• 1 czerwca obchodziliśmy DZIEŃ DZIECKA.  Z tej okazji nasze panie przygotowały dla nas wiele ciekawych zabaw. Rozpoczęliśmy od wizyty na placu zabaw. Czekał tam na nas dmuchany zamek , na którym świetnie się bawiliśmy. Następnie  biegaliśmy, pokonywaliśmy tor przeszkód, strzelaliśmy gole, łapaliśmy balony, graliśmy w kręgle, rzucaliśmy woreczkami oraz obręczami do celu. Za wspaniale wykonane zadania otrzymaliśmy nagrody oraz dyplomy, a także prezenty. To był wspaniały dzień!

• DZIEŃ DZIECKA U "ŚLIMACZKÓW"

• Dzisiaj po raz drugi obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dziecka. Pani Kinga wraz z p. Magdą przygotowały dla nas z tej okazji Dzień Sportu. Bawiliśmy się w sali oraz na placu przedszkolnym. Były nie tylko konkurencje sportowe, ale również zabawy na dmuchanym zamku, wesołe tańce, kolorowe baloniki i pyszny poczęstunek. Każdy wrócił do domu z dyplomem, balonikiem i upominkiem. To był naprawdę wesoły dzień!

• ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI - KONKURS

• We wtorek 24.05.22 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt:. "Zaczarowana zakładka do książki". Jury złożone z wszystkich pracowników przedszkola wybrało najciekawsze prace. I tak I miejsce zajęła Nela Z. z grupy "Motylki", II miejsce zajął Tymon K. z grupy "Kreciki", III miejsce zajęli exequo Eliza K. i Oskar R. z grupy "Żabki". Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody, za które dziękujemy Pani Dyrektor. Laureatom serdecznie gratulujemy!

• ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE "ŚLIMACZKÓW"

• W środę 25.05.22, wybraliśmy się ponownie do Biblioteki Dziecięcej na zajęcia biblioteczne. Na początku zajęć , pani bibliotekarka przeczytała nam książkę o dziewczynce , która miała na imię Michalinka i nie lubiła czytać książek. Po wysłuchaniu opowiadania i rozmowie na jego temat, przeszliśmy do drugiego pomieszczenia , gdzie znajdowała się duża skrzynia. Każdy z nas był ciekaw, co znajduje się w środku skrzyni.  Z pomocą magicznej różdżki, pani bibliotekarka otworzyła skrzynię. W środku znajdowała się książka ale inna niż wszystkie bo z "dziurą". Każdy z nas mógł zrobić sobie zdjęcie z książką. Następnie oglądaliśmy film pt. " Rodzina treflików".. Na koniec zajęć wykonaliśmy kocie zakładki do książki.