• "PSZCZÓŁKI" W BIBLIOTECE

• 31 marca wybraliśmy się na wycieczkę do BIBLIOTEKI Publicznej Miasta i Gminy Września.  Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po naszej pięknej miejscowości . Następnie  uczestniczyliśmy w przygotowanych dla nas zajęciach. Panie bibliotekarki opowiedziały nam jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jakie książki możemy w niej znaleźć. Wysłuchaliśmy bajki o przyjaźni . Następnie przeszliśmy przez tajemniczy tunel, gdzie czekał na nas list z zadaniem , którym było wykonanie  „medalu najlepszego przyjaciela” . To był bardzo miły!

• DZIEŃ MARCHEWKI "PSZCZÓŁKI"

• 7 kwietnia uczestniczyliśmy w grach i zabawach przygotowanych  przez p. Basię, p. Arletę, p. Paulinę i p. Kingę z okazji corocznego DNIA MARCHEWKI. Piliśmy sok marchewkowy, rzucaliśmy marchewkami do celu, biegaliśmy slalomem z marchewką, rozmawialiśmy o naszej planecie ZIEMI, szukaliśmy marchewek ukrytych w sali  oraz bawiliśmy się przy piosence „Zając”.

• KONKURS PIOSENKI

• W dniu 12.04. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w X Edycji konkursu piosenki pt. "Tęczowa piosenka". Ola L. zaprezentowała się w piosence pt. " Krąg dziecięcych rąk", a Alicja N. w piosence anglojęzycznej pt. " Skidamarink A Drink A Drink" . Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienia! Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy pięknej prezentacji!

• EKO - JEŻYKI

• W ubiegłym tygodniu podczas zajęć rozmawialiśmy o tym czym jest ekologia, jak należy dbać o naszą przyrodę. Czytaliśmy opowiadanie podstawowe pt. „Przyjaciele natury”, segregowaliśmy śmieci, wykonywaliśmy „EKOLUDKI” oraz „EKOINSTRUMENTY”. Uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych, a przy tym wszystkim świetnie się bawiliśmy!

• DZIEŃ MARCHEWKI

• DZIEŃ MARCHEWKI I DZIEŃ ZIEMI - wspaniałe gry i zabawy - przygotowały dla wszystkich przedszkolaków panie: Arleta, Kinga, Basia i Paulina. Rodzicom - dziękujemy za kolorowe stroje dzieci!

• ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE "ŚLIMACZKÓW"

• W piątek 01.04.2022 r. zaraz po śniadanku, wybraliśmy się z "Żabkami" do Biblioteki Dziecięcej. Uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez Panie. Zapoznaliśmy się z biblioteką oraz z zasadami korzystania z niej. Panie dokładnie opowiedziały nam, w jaki sposób możemy wypożyczać książki. Słuchaliśmy opowiadania o przyjaźni, następnie bawiliśmy się w zabawę pt. "Iskierka przyjaźni". Zrobiliśmy również medal dla najlepszego przyjaciela. Na koniec mogliśmy wybrać sobie książeczkę, którą zabraliśmy do domu. Na następnej wycieczce do biblioteki oddamy ją i wypożyczymy następną.Po wyjściu z Biblioteki wstąpiliśmy do Muzeum im.Dzieci Wrzesińskich , gdzie obejrzeliśmy krótki filmik o Strajku Dzieci Wrzesińskich, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i wróciliśmy do przedszkola na obiadek.

• ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE "ŻABEK"

• ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE "ŻABKI": Dnia 1 kwietnia "Żabki" wybrały się na lekcje biblioteczną do oddziału dziecięcego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września. Tym samym rozpoczęliśmy cykl zajęć bibliotecznych. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spacerku po Wrześni. Dzieci miały możliwość poznania kilku ważnych obiektów naszego miasta m.in ratusz, rynek, kamiennice, kościół Fara. Dalej przeszliśmy się spacerkiem wzdłuż Wrześnicy, aż do tężni, gdzie dzieci poznały jej zdrowotne właściwości, jednocześnie próbując smak solanki. Po spacerku wróciliśmy do biblioteki, gdzie czekały na nas bardzo sympatyczne panie witając nas miło. Panie bibliotekarki przygotowały dla nas bardzo interesujące zajęcia o przyjaźni połączone z zapoznaniem się z biblioteką oraz ze zbiorami bibliotecznymi. Zabawy ruchowe jak i plastyczne umilały nam czas i budziły w nas jeszcze większe zainteresowanie. Na koniec mogliśmy samodzielnie znaleźć dla siebie interesująca książkę oraz ją wypożyczyć do domku. Dzieci pytały panie o książki które je interesowały szukając najciekawszych pozycji. Wypożyczenie książki do domu sprawiło dzieciom największą radość. Brawami podziękowaliśmy paniom za ciekawe zajęcia i z radością opuściliśmy mury biblioteki obiecując, że wrócimy wkrótce czyli za miesiąc...

• POMOC DLA UKRAINY!

• KOCHANI! W IMIENIU WRZESIŃSKIEGO STOWARZYSZENIA PRZEDSIĘBIORCÓW I KUPCÓW PROSIMY O WŁĄCZENIE SIĘ W ZBIÓRKĘ NA RZECZ POMOCY UKRAINIE! MAMY NADZIEJĘ, ŻE TA OKRUTNA WOJNA WKRÓTCE SIĘ SKOŃCZY I WSZYSCY BĘDĄ MOGLI SZCZĘŚLIWIE WRÓCIĆ DO SWOICH DOMÓW! JEDNAK ZANIM TO NASTĄPI POTRZEBNA JEST NASZA POMOC! NA TERENIE NASZEGO PRZEDSZKOLA PRZEPROWADZIMY DO DNIA 07 KWIETNIA 22 (DO CZWARTKU) ZBIÓRKĘ: SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW, PAST DO ZĘBÓW, MYDEŁ W PŁYNIE. ZEBRANE RZECZY - W RAMACH WRZESIŃSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ ZOSTANĄ W DNIU 11.04.22 ZAWIEZIONE WE WRZESIŃSKIM KONWOJU HUMANITARNYM BEZPOŚREDNIO DO MIASTA LWÓW NA UKRAINIE I PRZEKAZANE UKRAIŃSKIEJ OBRONIE TERYTORIALNEJ.